Porady

Jak poradzić sobie z szpiegowaniem w Windows 10 ? Inwigilacja Windows 10.

Jak każdy dobrze wie, nowy system od MS nie jest tak perfekcyjny jakby się wydawał. Faktem jest, że oferuje bardzo przydatne rozwiązania, ale czy funkcja inwigilacji jest dla nas aż tak korzystna ? W  dobie dzisiejszych czasów każdy człowiek chce być bezpieczny korzystając z internetu. Nikt nie chce aby jego dane wyciekły w nieoczekiwane miejsca. Inwigilacja Windows 10 sprawia, że człowiek czuje się szpiegowany. Windows 10 niestety gromadzi wszystkie informacje z naszego komputera i śledzi nas w bardzo niemiły sposób przez tytułową inwigilację. Szczęśliwe jest na to rozwiązanie. Jest nim program DoNotSpy10. Jak sprawić aby aby nie być szpiegowanym przez Windows 10 dowiecie się poniżej.

  1. Pierwszym etapem zaraz po uruchomieniu będzie zapytanie czy utworzyć punkt przywracania systemu. Oczywiście zgadzamy się na to aby zapobiec późniejszym awarią, i w razie czego przywrócić system do poprzedniego stanu.
  2. Odczekujemy chwilkę i cieszymy się włączonym programem.
  3. Następnie kiedy mamy włączony program zaznaczamy opcje, które nam nie odpowiadają. Wszystko jest bardzo przejrzyście napisanie więc nie wydaje mi się, aby był jakikolwiek problem z ustawieniem programu.
    donotspy
  4. Po całym zabiegu zatwierdzamy wszystkie funkcje i ponownie uruchamiamy komputer.

Dzięki temu Windows 10 nie będzie zbierał już tylu informacji na nasz temat i nadal będziemy mogli się cieszyć anonimowością. Program zablokuje dostęp do takich rzeczy jak:

  • kamerka internetowa (podglądanie naszej podobizny podczas rozmowy na skype nie byłoby najmilszą rzeczą)
  • mikrofon (nikt nie chce aby niepowołane osoby wiedziały o czym mówimy)
  • kalendarza (kogo obchodzi co planujemy na poszczególne dni)
  • przesyłania danych

oraz wiele innych rzeczy, które podchodzą pod proces inwigilacji systemu Windows 10. Na pewno znajdą się osoby, które nie mają z tym większego problemu, ale będą też takie które spróbują pozbyć się szpiegowania ze strony MC. To do nas należy wybór, czy chcemy być nadal anonimowi, czy kontrolowani.

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę