Porady

Jak zaktualizować system do Windows 10 ? Aktualizacja do Windows 10.

Od niedawna na rynek wszedł nowy system od Microsoftu – Windows 10. Jest to lepsza wersja jego poprzednika – Windows 8, która daje nam naprawdę dużo nowych opcji do wykorzystania. Jednak aby przejść i przekonać się samemu o innowacyjności tego systemu, należy najpierw zaktualizować swój system. Jak tego dokonać ? Dowiecie się w poradniku.

Należy pamiętać, że tylko użytkownicy Windowsa 7 i Windowsa 8 mogą przejść na nowy system za darmo. Użytkownicy starszych systemów będą niestety musieli zainwestować w Windows 10 z własnej kieszeni. Aby zaktualizować swój system, należy udać się do funkcji Windows Update i sprawdzić czy system wykrywa aktualizację. Jeżeli nie to oznacza, że: A) Albo nie zapisałeś się na aktualizację B)Jest jakiś problem z Twoim Windows Update. Jest jednak na to sposób, który przedstawię poniżej:

1)Należy udać się do folderu C:\Windows\SoftwareDistribution\Download i skasować z niego wszystkie pliki.
2)Następnie ponownie uruchamiamy Windows Update oraz Wiersz polecenia. Aby wejść w wiersz polecenia należy rozwinąć Pasek Start i wpisać cmd.
wmtubrc

3)W wierszu polecenia wpisujemy następująco: wuauclt.exe /updatenow pamiętając żeby nie wciskać klawisza enter

4)Wróć do Windows Update i naciśnij przycisk „Sprawdź Aktualizacje”
5)Kiedy system poinformuje nas, że sprawdza aktualizację, należy wrócić do uprzednio włączonego wiersza pleceń i nacisnąć ENTER.
Jeżeli wszystko się udało system wykryje nową aktualizację jaką jest Windows 10. Klikamy aktualizuj i cieszymy się nowym system.

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę