PR

Projektowanie i tworzenie stron internetowych

Należy mieć świadomość, że prawidłowo stworzona strona internetowa jest pierwszym krokiem do sukcesu przedsiębiorstwa. Projektowanie stron ma bardzo duże znaczenie w kontekście przyciągnięcia uwagi odbiorców.

Styl

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że styl jest podstawowym aspektem wpływającym na projektowanie stron. Warto wiedzieć, że wygląd powinien być odpowiednio powiązany z wizerunkiem określonej marki. Oznacza to tym samym, że spójność będzie odgrywała większą rolę, niż mogłoby się wydawać. Świetnym rozwiązaniem będzie użycie kontrastu. Nie można zapomnieć o powtarzalności stylu. Będzie ona prowadziła do zwiększenia spójności witryny. 

Grafika

Można zaobserwować, że obraz będzie zdecydowanie szybciej przyswajalny od treści. Rekomendowane jest zatem poświęcenie czasu na wykonanie grafiki. Musi ona bowiem cechować się niepowtarzalnością i unikalnością. Jak wiadomo atrakcyjny projekt znacznie szybciej przypadnie do gustu potencjalnemu odbiorcy, niż projekt, który nie będzie niczym siebie reprezentował. Nie wszyscy wiedza, że grafika jest jednym z najbardziej istotnych czynników związanych z projektowaniem stron internetowych. 

Prosty formularz

Podczas projektowania strony internetowej trzeba zwrócić szczególną uwagę na formularz. Musi on być nie tylko krótki, ale również bardzo prosty do wypełnienia. Formularz powinien pozwolić zebrać najbardziej potrzebne informacje. Ponadto użytkownicy nie mogą opuścić strony podczas jego wypełniania. 

Tekst i jego czytelność

Należy pamiętać, aby przedstawiać tekst w mniejszych blokach. Rekomendowane jest również zastosowanie akapitów. Dzięki temu zostanie zachowany odstęp między poszczególnymi sekcjami. Bardzo istotne znaczenie ma także czcionka. Dobór właściwych fontów spowoduje, że użytkownikowi będzie się zdecydowanie lepiej czytało tekst. Nie można jednak przesadzić z ich ilością. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie dwóch rodzajów. Nie można zapomnieć o wysokości linii. Nie mogą one doprowadzić do sytuacji, że tekst będzie na siebie nachodził. 

Osoby, które są zainteresowanie posiadaniem strony internetowej, która będzie odpowiednio zaprojektowana, powinny zapoznać się z ofertą firmy Studioh, która tworzy i projektuje strony internetowe

Źródło: Notka PR

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Kasia

    10 października 2023 o 08:43

    Niestety tworzenie strony internetowej na własną rękę brzmi dla mnie bardzo skomplikowanie, dlatego stwierdziłam, że zostawię to zadanie dla specjalnej firmy, która się tym zajmuje. Jestem bardzo ciekawa efektu końcowego i już nie umiem się go doczekać.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę