PR

Tanie komputery dla graczy

Czy możliwe jest kupienie taniego komputera gamingowego? Jak wiadomo, współczesne gry są naprawdę wymagające pod względem sprzętowym, a im jest on lepszy, tym droższy. Ceny niektórych podzespołów zwalają z nóg. Jak zatem kupić tani komputer gamingowy? Na czym można zaoszczędzić, a gdzie lepiej tego nie robić?

Tani komputer gaimingowy, czyli jaki?

Jeśli chcemy kupić tani komputer gamingowy, to warto postawić na zakup sprzętu składanego. Taki sposób zakupu oferuje wiele sklepów, gdzie sami wybieramy poszczególne podzespoły, a następnie w sklepie komputer jest składany przez fachowców. W ten sposób mamy wpływ na to, jakie dokładnie podzespoły znajdują się w naszym komputerze. Na rynku znajdziemy oczywiście już gotowe komputery gamingowe, jednak często są one drogie, a te tańsze z reguły nie spełniają oczekiwań graczy. Tutaj trzeba mieć na uwadze, że tanie komputery dla graczy zawsze wymagają pójścia na kompromis. Na czym jednak nie warto oszczędzać?

Komputery gamingowe – na tym nie oszczędzaj

Jednym z najważniejszych elementów komputera gamingowego jest płyta główna i karta graficzna. Tanie komputery dla graczy nie powinny zatem swojej niższej ceny zawdzięczać oszczędności akurat na tych podzespołach. Gamingowa płyta główna powinna bowiem umożliwiać modernizację komputera w przyszłości. A co z kartami graficznymi?

Aktualnie ceny dobrych kart graficznych są naprawdę wysokie, jednak to właśnie ten podzespół decyduje o tym, czy będziemy mogli grać w najnowsze gry z pełną płynnością i w jak najwyższej jakości obrazu, gdzie świetnie widoczne są wszystkie detale. Oszczędność na dysku i wybranie nośnika HDD w miejsce SSD także nie jest zbyt dobrym posunięciem, ponieważ jest on o wiele wolniejszy, co niestety wpłynie na czas uruchamiania się gry i wczytywania kolejnych poziomów.

Tanie komputery dla graczy – tutaj możesz oszczędzać!

Wiadomo, że komputer gamingowy musi mieć trochę pamięci RAM – minimum 8 GB, chociaż dobry sprzęt ma 32, a nawet 64 GB RAM. Nie musimy jednak od razu pakować się w koszty pod tym względem. Jeśli kupimy odpowiednią płytę główną, to z czasem będziemy mogli zwiększać sobie pamięć operacyjną, co pozwoli rozłożyć koszty na dłuższy okres.

Tanie komputery dla graczy (https://device.pl/collections/komputery-i-laptopy-dla-gracza) można uzyskać także poprzez oszczędność na takich podzespołach jak zasilacz czy obudowa. Co ważne, tani komputer gamingowy można uzyskać poprzez jego stopniową modernizację, wymieniając systematycznie podzespoły na coraz lepsze. Przy odpowiedniej płycie można wymieniać nie tylko pamięć RAM, ale też dyski, procesory, a nawet karty graficzne.

Źródło: Notka PR

5 komentarzy

5 Comments

 1. Arek

  9 maja 2022 o 19:08

  Super wpis

 2. Bartek

  20 czerwca 2022 o 11:15

  Super zestawienie, od jakiegoś czasu chciałbym kupić nowy komputer do grania, ale nie wiedziałem na co się zdecydować. Rozważam jednak także zakup laptopa, ponieważ jest on o wiele bardziej poręczny i przydatny do pracy. Czy na laptopach można także grać w gry?

 3. Kasia

  24 sierpnia 2022 o 16:49

  Bardzo ciekawe zestawienie różnych sprzętów. Z chęcią kupiłabym sobie nowy komputer, ponieważ uwielbiam grać, ale niestety mam teraz ważniejsze wydatki. Wraz z mężem prowadzimy gospodarstwo i niedawno okazało się, że jedna z naszych maszyn rolniczych potrzebuje nowego filtru JCB. Musimy go jak najszybciej zamówić.

 4. MarcinF

  16 grudnia 2022 o 20:03

  Mój syn zamarzył sobie na święta nowy komputer. Do tej pory używał laptopa, ale on niestety kończy swój żywot. Coraz gorzej działa. Pomyślałem, że pomysł z kupnem nowego komputera wcale nie jest zły. Ten wpis rozjaśnił mi dużo w tej kwestii. Teraz wiem na co powinienem zwrócić uwagę!

 5. Sara

  13 listopada 2023 o 22:06

  Niedawno kupiłam sobie nowy komputer, ponieważ stary już mi się nie sprawdzał. Z tego powodu jestem w trakcie poszukiwań miejsca, w którym oferują takie usługi, jak skup procesorów. Może dodasz jakiś wpis na ten temat, gdzie w takiej sytuacji warto się udać?

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę