Porady

Bandizip – czyli jak podzielić pliki za pomocą programu Bandizip ?

W dobie dzisiejszych czasów bardzo często trafia się, ze pliki zajmują bardzo dużo miejsca na dysku. Czasem niektóre części obrazów zajmują po 5 lub 6 GB co skutkuje tym, że nie da się ich zgrać na płytkę czy też czasami na starsze pendrive, które nie obsługują tak wielkich plików mimo, że ich pamięć jest o wiele większa niż sam plik. Nawet zdjęcia lub filmiki które nagrywamy na telefonach lubią osiągać niebagatelne sumy megabajtów przez co mamy związane ręce i nie możemy ich wysłać przez mail’a czy też w inny sposób. Z pomocą przychodzi Bandizip. Jest to program który podobnie jak Winrar czy 7 zip potrafi podzielić plik na mniejsze a następnie, jeżeli będzie taka potrzeba, z powrotem scalić je do poprzedniego stanu. Ma bardzo przejrzysty interface i jest bardzo łatwy w użytkowaniu. Jak go pobrać i używać ? Dowiecie się poniżej.

 1. Na początek pobieramy program Bandizip. Aby to zrobić w google wpisujemy nazwę i klikamy na pierwszy odnośnik który się nam wyświetli.
  skrin_23
 2. Następnie wchodzimy w link i klikamy download.
  skrin_24
 3. Teraz uruchamiamy instalator i czekamy aż program Bandizip zostanie wgrany na nasz komputer.
  bandizp
 4. Po udanej instalacji włączamy program i w wyświetlonym okienku klikamy OK.
 5. Następnie aby podzielić plik należy wejść w miejsce gdzie mamy plik do spakowania oraz podzielenia. Zaznaczamy go i klikamy PPM aby rozwinąć opcje.
  skrin_28
 6. Klikamy opcje „Dodaj do archiwum (Bandizip) aby przejść do dalszego działania.
  skrin_28dd
 7. Wyświetli nam się panel sterowania programem, który pozwoli nam zarówno spakować plik jak i go podzielić.
  skrin_29
 8. Aby podzielić plik należy w opcji „Podział plików” kliknąć lewym przyciskiem myszy w celu rozwinięcia opcji. Plik można podzielić jak się tylko chce zaczynając od 3mb skończywszy na 4,7GB tak aby plik mieścił się na płycie DVD.
  skrin_30
 9. Następnie klikamy start a program Bandizip zrobi resztę za nas.

Dzięki programowi Bandizip będziemy mogli w bardzo szybki sposób podzielić, spakować czy rozpakować pliki. Program ten jest Freeware a do tego jest troszeczkę szybszy niż jego bracia. Polecam go każdemu kto lubi prostotę i łatwość obsługi oraz piękny i przejrzysty interface.

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę