Porady

IObit Unlocker – czyli jak usunąć zablokowane pliki za pomocą IObit Unlocker

Niekiedy, podczas gdy próbujemy usunąć pliki z komputera, dostajemy komunikat odmowy. Okazuje się, że plik jest zablokowany i nie da się go usunąć poprzez tradycyjny „delete”. Zazwyczaj jest to spowodowane jakimś szyfrowaniem pliku, bądź też faktem, że złośliwe oprogramowanie zbiera swoje żniwo na naszym dysku twardym. Pliki te nie tylko czasami ważą sporo, ale też posiadają dziwne nazwy co powoduje niepokój u użytkowników komputera. Jeżeli tylko widzimy jakiś podejrzany plik, powinniśmy go niezwłocznie usunąć z dysku twardego. Nigdy nie wiadomo przecież co kryje się w takich plikach, i czy nie przyczyni się to do jakiś dalszych konsekwencji niż tylko zajmowanie miejsca na dysku. Dzisiaj pokażę jak w łatwy sposób pozbyć się niechcianych i zablokowanych plików za pomocą programu IObit Unlocker. Program IObit Unlocker służy do odblokowywania plików, które są zablokowane poprzez przeróżne czynniki. Jak z niego skorzystać ? Dowiecie się poniżej.

  1. Na początek pobieramy aplikację IObit Unlocker. Wystarczy, że w google wpiszemy frazę IObit Unlocker i klikniemy w któryś z wyświetlonych linków.
  2. Następnie instalujemy krok po kroku program IObit Unlocker.
  3. Po ukończonej instalacji, uruchamiamy program.
  4. Po uruchomieniu, w programie IObit Unlocker należy kliknąć przycisk „Dodaj”. Dzięki temu wskażemy programowi jaki plik chcemy odblokować.
  5. Następnie wyszykujemy plik, który chcemy odblokować, wskazujemy go programowi a następnie klikamy przycisk „Ok”.
  6. Na koniec klikamy przycisk „Odblokuj” i cieszymy się odblokowanym plikiem oraz możliwością usunięcia go. Jeżeli rozwiniemy przycisk „Odblokuj” będziemy mieli opcję „Odblokuj i usuń” więc nie będzie to żadnym problemem aby od razu zrobić to z poziomu samego programu.
  7. Na koniec program potwierdzi pomyślność odblokowania pliku co wyświetli się w miejscu gdzie mamy „Status”.

Myślę, że program IObit Unlocker przyda się każdemu kto zmaga się z problemem „nieusuwalnych” plików. Jest darmowy oraz posiada bardzo łatwy i przejrzysty interface co na pewno spodoba się wielu użytkownikom.

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę