Porady

Jak usunąć Babylon Search z przeglądarki internetowej? Usuwanie Babylon Search.

Jak każdy dobrze wie, często różne strony internetowe przekierowują nas na inne, całkowicie bez naszej zgody. Przez wszystkie te zabiegi, różne szkodliwe oprogramowanie może zostać zainstalowane na naszym komputerze. Jednym z nich jest właśnie Babylon Search. Jest to pasek narzędzi, który zmienia stronę startową na wszystkich głównych przeglądarkach – Google Chrome, Mozilla Firefox oraz Internet Explorer i pokazuje niezidentyfikowane reklamy. Nie jest to żaden wirus czy malware lecz należy uważać z tego typu oprogramowaniem. Jeżeli zostało ono zainstalowane bez naszej wiedzy, zaleca się jak najszybsze usunięcie. Jak to zrobić opiszę poniżej.

1Pierwsza metodą jest po prostu wejście w Panel Sterowania.

kqjjanp

Następnie klikamy z listy Programy

fdbekck

Wchodzimy w Odinstaluj programy i w liście wyszukujemy Babylon

babylon

Następnie klikamy prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcje Odinstaluj.

2Kolejną świetną metodą usunięcia Babylonu jest program AdwCleaner. Jest to chyba najłatwiejszy sposób. Wchodzimy w przeglądarkę i wpisujemy AdwCleaner download. Wchodzimy na pierwszą stronę i pobieramy program. Jest to program freeware więc nie będzie żadnego problemu z pobraniem. Następnie klikamy na ikonkę 2 razy. W okienku programy wybieramy najpierw Szukaj a następnie Usuń. Pamiętaj aby przeglądnąć wyszukane pliki aby nie usnąć czegoś ważnego.
adw cleaner

Po całym zabiegu zostaniesz poproszony o ponowne uruchomienie systemu. Naciśnij tak i ciesz się komputerem wolnym od Babylonu.

 

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę