Porady

Dodawanie przypominajek w systemie Windows – przypominajki w Windows.

Zdarza się tak, że mamy coś do zrobienia i boimy się, że o tym zapomnimy. W dzisiejszych czasach, pogoń za pieniędzmi, wiele obowiązków i spraw na głowie to normalność. Przez to wszystko ludzie często zapominają o tym co mają zrobić. Z pomocą przychodzi aplikacja Sticky Notes w systemie Windows. Są to tak zwane karteczki, które ludzie często przyczepiają na lodówkę aby w razie czego, wiedzieć co mieli do roboty. Lecz nie są to zwykłe karteczki a takie, które wyświetlają się nam na pulpicie podczas pracy na komputerze. Nie trzeba za nie nic płacić, a komputer w dzisiejszych czasach jest i tak bardzo często używany, przez co na na pewno o niczym nie zapomnimy. Poniżej pokażę wam jak dodać taką „karteczkę” na nasz pulpit.

 1. Wchodzimy w pasek start i wpisujemy w nim Sticky Notesumwgqbb
 2. Następnie klikamy na aplikację. Dzięki temu na ekranie pojawi nam się karteczka. bhgaomf
 3. Jeżeli nie pasuje nam kolor karteczki, zawsze możemy go zmienić poprzez kliknięcie na nią prawym przyciskiem myszy i wybraniem innego koloru.
  sgfgbyt
 4. Na takiej karteczce możemy pisać tak zwane „przypominajki” czyli rzeczy które mamy do zrobienia danego dnia lub za jakiś czas.
  ktwqlfi
 5. Jeżeli chcemy dodać kolejną karteczkę klikamy „+”.
  ktwqlfi
 6. Jeżeli natomiast chcemy skasować naszą „przypominajkę” klikamy krzyżyk.
  bhgaomf
 7. Należy pamiętać, że aplikacja ta posiada opcje formatowania naszych karteczek. Dzięki nim będą one estetyczniejsze i bardziej przejrzyste. Aby zastosować formatowanie, należy zaznaczyć tekst a następnie wybrać następujące kombinacje klawiszowe:

  ctrl + U
  – podkreślenie
  ctrl + T – skreślenie
  ctrl + B – pogrubienie
  ctrl + I – kursywa
  ctrl + shift + > – powiększanie tekstu
  ctrl + shift + < – zmniejszanie tekstu
  ctrl + shift + L – wypunktowanie
  ctrl + shift + L + L – lista numerowana

Dzięki tej aplikacji już nie zapomnimy o niczym i będziemy pewni tego, co mieliśmy zrobić danego dnia. Myślę, że takie „przypominajki” przydadzą się każdemu.

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę