Porady

Jak usunąć reklamy na komputerze i paski narzędzi Toolbar.

Przeglądając internet w poszukiwaniu ciekawych treści możemy natrafić na stronę internetową, która zainstaluje na naszym komputerze złośliwe oprogramowanie, lub komponenty adware wyświetlające reklamy – często dla dorosłych. Jeżeli chcesz się pozbyć adware, pasków narzędziowych toolbar, lub dziwnej strony startowej skorzystaj z darmowego i popularnego narzędzia AdwCleaner.

1AdwCleaner – narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania

AdwCleaner to niewielki i darmowy program, za pomocą którego usuniemy z komputera adware, zbędne paski narzędziowe (toolbar) i złośliwe oprogramowanie zainstalowane na komputerze. Program poradzi sobie również w sytuacji, gdy nie możemy zmienić strony startowej w przeglądarce internetowej.

AdwCleaner posiada polski interfejs, a do jego uruchomienia nie jest wymagana instalacja. Po uruchomieniu programu zobaczymy okno, gdzie będziemy mogli wybrać czynność Szukaj, aby przeskanować komputer w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania:

adwcleaner usuwanie zlosliwego oprogramowaniaPo naciśnięciu przycisku Szukaj, program automatycznie rozpocznie proces skanowania i zlokalizuje występujące na komputerze problemy (w tym niewłaściwe wpisy w rejestrze systemowym). Skanowanie zawartości komputera nie powinna trwać dłużej, niż kilka minut.

adwcleaner usuwanie zlosliwego oprogramowaniaPo skanowaniu będziemy mogli zobaczyć znalezione przez program pliki, oraz wpisy w rejestrze systemowym, które należy usunąć. Nie zawsze znalezione elementy oznaczają, że komputer został zainfekowany – często są to skóry do programów, które nie istnieją, oraz pozostałości po nich w rejestrze systemowym. AdwCleaner usunie również wszelkiego rodzaju toolbary zainstalowane w przeglądarce internetowej, a także poradzi sobie z niechcianą stroną startową.

Aby dokończyć proces usuwania zbędnych, lub złośliwych plików należy nacisnąć przycisk Usuń.

Uwaga! Po kliknięciu przycisku Usuń w programie AdwCleaner należy ponownie uruchomić komputer. Warto pamiętać, aby przed korzystaniem z tego typu narzędzi wykonać punkt przywracania systemu.
6 komentarzy

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę