Porady

Windows 7 GodMode – czyli jak odblokować wszystkie funkcje Windows 7

Windows 7 to bardzo ciekawy system z wieloma ułatwieniami. Twórcy zatroszczyli się o bardzo przejrzysty interface ale również o prostotę jego obsługi. Pomyśleli również o wygodzie wykorzystywania wszystkich opcji Windows 7 z jednego miejsca, które jest określane jako GodMode. GodMode pozwala na zarządzanie wszystkimi funkcjami Windows 7 jakie twórcy zaimplementowali w systemie. Jest to bardziej zaawansowany panel sterowania z którego można zrobić dosłownie wszystko. Jak dostać się do wyżej wymienionego GodMode ? Dowiecie się poniżej.

  1. Na początek tworzymy folder, przykładowo na pulpicie.
  2. Następnie zmieniamy jego nazwę na:
    GodMode.{ED7BA470-8E54-465E-825C-99712043E01C}
    
  3. Jego ikonka automatycznie się zmieni. Teraz dzięki kliknięciu dwa razy na utworzony folder będziemy mogli otworzyć nasz panel GodMode.

Opcji jak widać jest wiele, na pewno więcej niż w samym panelu sterowania. Włączanie GodMode działa nie tylko na Windows 7 ale również na wyższych wersjach. Jest to bardzo przydatne gdyż dzięki tej opcji możemy bardzo znacząco ingerować w nasz system, co może pozwolić na jego przyspieszenie, upiększenie lub po prostu dostosowanie do własnych potrzeb. Należy jednak pamiętać aby opcji tej używać z rozwagą, gdyż niektóre rzeczy mogę nieodwracalnie zmienić działanie systemu przez co możemy stracić ważne dane, lub sprawić, że jedyną rzeczą jaka nam pozostanie to postawienie od nowa całego systemu. Myślę jednak, że warto wiedzieć o tej opcji i na pewno przyda się ona bardziej zaawansowanym użytkownikom.

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę