Porady

Jak zmienić otwieranie danego pliku za pomocą programu – zmiana domyślnego programu do otwierania pliku.

Niekiedy potrzebujemy zmiany domyślnego programu do otwierania poszczególnych plików, który jest domyślnie ustawiony w systemie Windows. Zdarza się to zazwyczaj wtedy, kiedy mamy jakiś swój ulubiony program przykładowo do odtwarzania filmów, a system Windows narzuca nam swój, Windowsowski program jakim jest Windows Media Player. Da się jednak zmienić domyślność odtwarzania danych plików. To samo tyczy się muzyki. Nie każdy lubi mieć muzykę odtwarzaną przez Windows Media Player czy przez Groove’a jak to jest w wyższych wersjach systemu Windows. Dzisiaj pokażę wam, jak w bardzo szybki i łatwy sposób zmienić aplikacje do odtwarzania. Jak to zrobić ? Dowiecie się poniżej.

  1. Na poczatek szukamy pliku w którym chcemy zmienić domyślne otwieranie. W moim przypadku będzie do plik wav.
  2. Następnie klikamy na plik prawym przyciskiem myszy alby rozwinąć opcje. W rozwiniętych opcjach szukamy „Właściwości” i klikamy na nią.
  3. Po wejściu we właściwości, szukamy opcji „Zmień” i klikamy na nią.
  4. Po wejściu w opcję „Zmień” wyszukujemy programu przez który chcemy mieć włączane dane rozszerzenie pliku. Jako, że jest to wav, w moim przypadku wybiorę program AIMP. Kiedy już zaznaczymy odpowiedni program, klikamy OK i gotowe. Nasz plik będzie teraz uruchamiany przez program który został wybrany przez nas z listy.

Myślę, że ta metoda przyda się każdemu kto lubi mieć wszystko szybko, sprawnie i przyjemnie. Po co zawsze szukać i specjalnie zmieniać odtwarzanie plików na nasz ulubiony program, skoro możemy to zrobić raz i cieszyć się tym cały czas.

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę