PR

Czy netbook i laptop to to samo?

Wiele osób pojęcia laptopa używa w stosunku do wszystkich komputerów przenośnych. I jest to prawidłowe, gdyż wszystkie komputery niebędące stacjonarnymi możemy z powodzeniem określić mianem laptopów. Jednak wśród nich są także komputery, które są znacznie od nich mniejsze i bardziej mobilne. Są to właśnie netbooki. Stanowią one specyficzną grupę laptopów, które posiadają znacznie mniejsze rozmiary, są lżejsze i wprost stworzone do przenoszenia.

Netbooki – niewielki sprzęt komputerowy do podstawowych zastosowań

Netbooki, jak sama ich nazwa wskazuje, zostały stworzone głównie do przeglądania Internetu. Na tym jednak nie kończą się ich możliwe zastosowania. Jest to bowiem także doskonały sprzęt do nauki, do biura, do oglądania filmów i do innych, mało wymagających zastosowań.

Zaletą netbooków jest przede wszystkim ich niewielki rozmiar i niska waga. Zostały one bowiem stworzone głównie do obsługi poza domem. Netbooki najczęściej występują bowiem w rozmiarze ekranu 10 lub 12 cali. Ich drugą zaletą jest także stosunkowo niska cena. Jest to bowiem sprzęt o podstawowej konfiguracji, przez co kosztuje on naprawdę niewiele. Za netbooka zapłacimy więc zdecydowanie mniej niż za tradycyjny laptop, wyposażony w bardziej wydajne podzespoły i większy ekran.

Laptop HP Pavilion – doskonały przykład netbooka

Netbooki to urządzenia, które ma w swojej ofercie wielu producentów. Netbooki to np. laptop HP z serii Pavilion, który jest bardzo dobrym reprezentantem tej grupy. Komputery przenośne z serii Pavilion wyposażone są bowiem w dotykowy ekran o przekątnej 10,1 cala, 2 GB pamięci RAM oraz dysk twardy o pojemności 500 GB, który działa wspólnie z szybkim dyskiem SSD o pojemności 32 GB. Dla bardziej wymagających użytkowników powstał z kolei laptop HP z serii netbooków posiadający sam dysk SSD, który z kolei pomieści na swoim pokładzie 64 GB danych.

U kogo sprawdzi się netbook?

Laptopy w typie netbooków doskonale szczególnie sprawdzą się więc w posiadaniu użytkowników, którzy potrzebują niewielkiego sprzętu o niskiej wadze i nie mają przy tym wygórowanych wymagań sprzętowych. Będą także doskonałym „drugim komputerem” dla posiadaczy wydajnych i ciężkich profesjonalnych laptopów, które dzięki netbookom będzie można pozostawić w domu. Polecany laptop HP, dzięki posiadaniu funkcjonalnego ekranu dotykowego, może także z powodzeniem zastąpić tablet. Funkcjonalność oraz zalety netbooków docenią więc przede wszystkim ci użytkownicy, dla których szczególne znaczenia ma wygoda oraz możliwość korzystania z komputera także poza domem. Niska cena netbooków także zachęca do ich zakupu. Polecany laptop HP w Neonet.pl kupić możemy bowiem w atrakcyjnej cenie niewiele ponad 1000 zł.

Źródło: Notka PR

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę