Internet

Jak zrobić plan pokoju? Projektowanie wnętrz online.

Dokonując zakupu nowego mieszkania, lub przeprowadzając się w inne miejsce będziemy zmuszeni umeblować pokój, kuchnię, lub sypialnię. Aranżacja mieszkania, to wbrew pozorom nie taka łatwa sprawa, a od sposobu umeblowania pomieszczeń będzie zależał nasz komfort życia. Zamiast układania planów pomieszczeń w głowie, skorzystajmy z narzędzi umożliwiający wizualizację wnętrz, w tym stworzenia planu pokoju, mieszkania, domu. Przeczytaj jak stworzyć plan pokoju w internecie i zaaranżować wystrój pomieszczeń.

1Aranżacja wnętrz online: Autodesk Home Styler

W internecie znajdziemy mnóstwo narzędzi umożliwiających projektowanie pomieszczeń, w tym ich wizualizację zarówno w 2D i 3D. W tym poradniku chcielibyśmy przedstawić aplikację dostępną w oknie przeglądarki internetowej Autodesk Home Styler, która pozwala zaprojektować dowolne pomieszczenie (kuchnię, łazienkę, salon), a nawet całe mieszkania.

Do działania aplikacji Autodesk Home Styler wymagana jest jedynie przeglądarka internetowa wyposażona we wtyczkę Adobe Flash Player, oraz dostęp do internetu.

projektowanie wnetrz onlineInterfejs aplikacji jest naprawdę prosty w użyciu – za pomocą metody przeciągnij i upuść wybieramy dostępne elementy z głównego menu po lewej stronie i przeciągamy je w stronę obszaru roboczego.

aranzacja wnetrz online - jak stworzyc plan pokoju

Większość z dodanych obiektów możemy dowolnie modyfikować – zmieniając ich rozmiar, położenie, a w przypadku ścian pomieszczenia nawet ich grubość!

aranzacja wnetrz online - jak stworzyc plan pokoju

Z katalogu dostępnego po lewej stronie aplikacji „Create House Floor Plans„, możemy określić rodzaj elementów, które będziemy chcieli umieścić w projektowanym pokoju (pomieszczeniu). Znajdziemy tam szereg elementów wyposażenia wnętrz takich jak sofy, komody, łóżka, krzesła, kwiaty itp.

jak stworzyc plan mieszkania onlineŹródło: Autodesk Home Styler

Jeżeli nie mamy pomysłu na to w jaki sposób urządzić mieszkanie, możemy skorzystać z obszernej galerii i zaimportować plan pomieszczenia. Wizualizację pomieszczeń możemy oglądać zarówno w trybie dwuwymiarowym (2D), oraz w trójwymiarze (3D), który umożliwia nam spacer po mieszkaniu:

aranzacja wnetrz online - jak stworzyc plan pokojuŹródło: Autodesk Home Styler
Autodesk Home Styler umożliwia tworzenie pomieszczeń, które mają wiele poziomów. Jedyną wadą wspomnianej aplikacji, którą udało nam się zauważyć jest niezbyt płynne działanie – da się to zauważyć zwłaszcza podczas generowania trójwymiarowego widoku pomieszczenia.

6 komentarzy

6 Comments

 1. Wojciech Koprowski

  20 marca 2018 o 09:49

  też jestem zdania jak poniżej. Większość osób z dobrej woli ok chcą sami coś rozpalnować ale jednak zdecydowanie nie wszyscy mają dobry zmysł rozpalnowania przestrzennego mebli czy z poziomu widoku z góry 3d – dzielenia pomieszczeń lub ich łączenia. Trudno to sobie wyobrazić… ja z Poznania korzystłem z http://www.artesdesign.pl – są odpowiedzielni i mają dobre ceny na projekty. Spotkanie na żywo z architektem to co innego niż własna wizualizacja makiety 3d

 2. Cezary

  25 marca 2019 o 23:01

  Jestem dokładnie tego samego zdania co Wojciech powyżej. Planowałem wnętrze w Kazaplaner, siedziałem s Sketchup i plannerach dostępnych online i niestety nic nie zastąpi zmysłu projektanta wnętrz. Polecam: https://projektowanie-wnetrz-online.pl

 3. BestRolland

  31 lipca 2019 o 20:58

  I see you don’t monetize reinstalacja.pl, don’t waste your traffic, you can earn extra cash every
  month with new monetization method. This is the best adsense alternative for any type of website (they
  approve all sites), for more info simply search in gooogle: murgrabia’s tools

 4. Arkadiusz

  23 sierpnia 2019 o 20:58

  Zgadzam się z powyższymi komentarzami. Próbowałem coś zlepić w Leroy Merlin lub Ikea, ale niczego niema lepszego jak zwrócić się do projektanta wnętrz. Od niedawna spotkałem młodych projektantów https://senkoart.pl/

 5. Daria

  18 września 2019 o 16:52

  Dobry pomysł.

 6. Tomek

  23 czerwca 2020 o 20:57

  My korzystaliśmy z usług pracowni architektonicznej Architetto z Warszawy, możemy polecić, bardzo fajny projekt (wykonali projekt całego mieszkania) w którym uwzględniono wszystkie nasze zachcianki i preferencje.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę