Internet

Jak zrobić plan pokoju? Projektowanie wnętrz online.

Dokonując zakupu nowego mieszkania, lub przeprowadzając się w inne miejsce będziemy zmuszeni umeblować pokój, kuchnię, lub sypialnię. Aranżacja mieszkania, to wbrew pozorom nie taka łatwa sprawa, a od sposobu umeblowania pomieszczeń będzie zależał nasz komfort życia. Zamiast układania planów pomieszczeń w głowie, skorzystajmy z narzędzi umożliwiający wizualizację wnętrz, w tym stworzenia planu pokoju, mieszkania, domu. Przeczytaj jak stworzyć plan pokoju w internecie i zaaranżować wystrój pomieszczeń.

1Aranżacja wnętrz online: Autodesk Home Styler

W internecie znajdziemy mnóstwo narzędzi umożliwiających projektowanie pomieszczeń, w tym ich wizualizację zarówno w 2D i 3D. W tym poradniku chcielibyśmy przedstawić aplikację dostępną w oknie przeglądarki internetowej Autodesk Home Styler, która pozwala zaprojektować dowolne pomieszczenie (kuchnię, łazienkę, salon), a nawet całe mieszkania.

Do działania aplikacji Autodesk Home Styler wymagana jest jedynie przeglądarka internetowa wyposażona we wtyczkę Adobe Flash Player, oraz dostęp do internetu.

projektowanie wnetrz onlineInterfejs aplikacji jest naprawdę prosty w użyciu – za pomocą metody przeciągnij i upuść wybieramy dostępne elementy z głównego menu po lewej stronie i przeciągamy je w stronę obszaru roboczego.

aranzacja wnetrz online - jak stworzyc plan pokoju

Większość z dodanych obiektów możemy dowolnie modyfikować – zmieniając ich rozmiar, położenie, a w przypadku ścian pomieszczenia nawet ich grubość!

aranzacja wnetrz online - jak stworzyc plan pokoju

Z katalogu dostępnego po lewej stronie aplikacji „Create House Floor Plans„, możemy określić rodzaj elementów, które będziemy chcieli umieścić w projektowanym pokoju (pomieszczeniu). Znajdziemy tam szereg elementów wyposażenia wnętrz takich jak sofy, komody, łóżka, krzesła, kwiaty itp.

jak stworzyc plan mieszkania onlineŹródło: Autodesk Home Styler

Jeżeli nie mamy pomysłu na to w jaki sposób urządzić mieszkanie, możemy skorzystać z obszernej galerii i zaimportować plan pomieszczenia. Wizualizację pomieszczeń możemy oglądać zarówno w trybie dwuwymiarowym (2D), oraz w trójwymiarze (3D), który umożliwia nam spacer po mieszkaniu:

aranzacja wnetrz online - jak stworzyc plan pokojuŹródło: Autodesk Home Styler
Autodesk Home Styler umożliwia tworzenie pomieszczeń, które mają wiele poziomów. Jedyną wadą wspomnianej aplikacji, którą udało nam się zauważyć jest niezbyt płynne działanie – da się to zauważyć zwłaszcza podczas generowania trójwymiarowego widoku pomieszczenia.

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. Wojciech Koprowski

    20 marca 2018 o 09:49

    też jestem zdania jak poniżej. Większość osób z dobrej woli ok chcą sami coś rozpalnować ale jednak zdecydowanie nie wszyscy mają dobry zmysł rozpalnowania przestrzennego mebli czy z poziomu widoku z góry 3d – dzielenia pomieszczeń lub ich łączenia. Trudno to sobie wyobrazić… ja z Poznania korzystłem z http://www.artesdesign.pl – są odpowiedzielni i mają dobre ceny na projekty. Spotkanie na żywo z architektem to co innego niż własna wizualizacja makiety 3d

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Na Górę