Porady

Fences – czyli jak uporządkować ikony na pulpicie.

Pulpit to miejsce gdzie ludzie zazwyczaj trzymają pełno różnych plików, które czasem są potrzebne, a czasem mniej potrzebne. Zazwyczaj są nie za bardzo poukładane co powoduje spory chaos na pulpicie. Jest to nie tylko nieestetyczne, ale również przyczynia się do powolniejszego uruchamiania systemu Windows. Z pomocą przychodzi program Fences. Jest to bardzo łatwa w obsłudze aplikacja, która pozwala na skuteczne i szybkie uporządkowanie plików i folderów na pulpicie. Już nie będziecie musieli szukać plików między tysiącem innych. Jak to zrobić ? Dowiecie się poniżej.

 1. Na początek musimy pobrać program Fences. W tym celu, tradycyjnie, w google wpisujemy frazę „Fences download”. Następnie należy poszukać najstarszej wersji programy gdyż nowsze są płatne. Kiedy już ją znajdziemy pobieramy program.
 2. Następnie instalujemy pobraną aplikację.
 3. Po instalacji włączamy program.
 4. Teraz aby stworzyć odrębne miejsce w którym dodamy sobie poszczególne pliki i foldery, musimy kliknąć opcję „Create a fence” a następnie prawym przyciskiem myszy, na pulpicie, zaznaczyć obszar, najlepiej w kształcie kwadratu lub prostokąta i puścić przycisk.
 5. Kiedy to zrobimy na pulpicie wyświetli się nam opcja „Create a new fence here”.
 6. Klikamy na wyświetloną opcję i nazywamy miejsce według własnego uznania, przykładowo niech to będzie miejsce na pliki z pracy, więc nazwiemy je „Praca”.

 7. Następnie klikamy „OK”. Na pulpicie pokaże nam się ramka, którą będziemy mogli przesunąć na potrzebne pliki. Utworzoną ramkę możemy również dowolnie rozciągać lub zwężać.

Myślę, że program przyda się każdemu kto nie lubi mieć porozwalanych ikonek po całym pulpicie oraz tym, którzy cenią sobie porządek i ergonomię pracy na komputerze.

1 Komentarz

1 Komentarz

 1. Mrowa378

  24 października 2019 o 19:37

  Ten program jest dostępny w wersji Trial na 30 dni za darmo potem jesliby chciał użytkownik posiadać na stałe to musi go kupić, a myślałem, że jest ono całkowicie za darmo 🙁

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę