Porady

Jak w bardzo szybki sposób zamknąć zawieszoną aplikację z poziomu systemu Windows ?

Czasami zdarza się, że gdy pracujemy na jakiś aplikacjach, niespodziewanie coś się dzieje i przestaje ona działać. Jest to często problematyczne, gdyż musimy wchodzić w menadżer zdań, szukać uruchomionego procesu i zamykać go ręcznie. Zajmuje to troszkę czasu i jest nie wygodne. Jest jednak sposób dzięki któremu można to zrobić za pomocą dwóch kliknięć myszką. Sam korzystam z tego rozwiązania i jest to dla mnie o wiele bardziej wygodne niż szukanie niedziałającej aplikacji w menadżerze zadań. Jak to zrobić ? Dowiecie się poniżej.

  1. Na dobry początek na pulpicie tworzymy „skrót”. Aby to zrobić klikamy w dowolny obszar na pulpicie prawym przyciskiem myszy, następnie dajemy „Nowy” i szukamy „Skrót”.
  2. Następnie wyświetli nam się okienko w którym będziemy mogli wpisać specjalną komendę, która będzie odpowiadała za zamykanie „zawieszonych” aplikacji.
  3. Następnie w okienku „Wpisz lokalizację elementu” wpisujemy
    taskkill.exe /f /fi „status eq not responding”
    
    
  4. Klikamy dalej i podpisujemy nasz nowy skrót. Dzięki temu będziemy mieli na pulpicie przycisk, który pozwoli nam na ominięcie żmudnego szukania niedziałającej aplikacji w menadżerze zadań. Wystarczy, że klikniemy na niego dwukrotnie, a zawieszona aplikacja zostanie zamknięta.

Myślę, że dane rozwiązanie przyda się każdemu kto nie lubi za bardzo gmerać w menadżerze zadań, oraz tym którzy cenią sobie wygodę.

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę