PR

Twój telefon nie działa? Odzyskaj z niego utracone dane!

Smartfon jest aktualnie jednym z najważniejszych sprzętów elektronicznych, dzięki któremu możemy załatwić wiele istotnych spraw, skorzystać z nawigacji oraz poświęcić swój czas na rozrywkę. Co jednak jeśli telefon odmówi posłuszeństwa, a w jego pamięci zapisane są ważne pliki oraz sentymentalne zdjęcia z niepowtarzalnych okazji? Z wielu beznadziejnych sytuacji można wybrnąć poprzez samodzielne lub profesjonalne odzyskiwanie danych. Co zatem należy zrobić?

Jaka jest przyczyna uszkodzenia?

Odpowiadając na pytanie jak odzyskać dane z zepsutego telefonu, w pierwszej kolejności należy ustalić jaka jest przyczyna oraz stopień uszkodzenia sprzętu. Jeśli doszło do mało skomplikowanych błędów logicznych bez wyraźnej przyczyny, poniesione straty jesteśmy w stanie odzyskać za pomocą specjalistycznych programów.

W gorszej sytuacji natomiast są osoby, których telefony uległy fizycznemu uszkodzeniu, np. na skutek zalania lub zmiażdżenia. Samodzielne odzyskiwanie danych wymaga wówczas przeprowadzenia rachunku zysków i strat, ponieważ często doprowadzamy do nieodwracalnej utraty plików. Wówczas nawet specjalistyczna pomoc nie jest w stanie uratować naszych danych.

Odzyskiwanie danych z Androida – debugowanie USB

Debugowanie to metoda, pozwalająca na połączenie telefonu z komputerem, za pomocą klasycznego kabla USB. Dzięki temu sposobowi nie musimy potwierdzać połączenia na ekranie smartfona, który uległ uszkodzeniu.

Jest to więc sprawdzona metoda w przypadku niedziałającej warstwy dotykowej lub uszkodzonego wyświetlacza. Dane zgrywamy z telefonu w łatwy sposób – zupełnie jak z popularnego pendrive’a. Aby móc skorzystać z tej opcji, należy jednak zabezpieczyć się znacznie wcześniej, włączając w telefonie opcję debugowania oraz wybierając zaufany komputer, z którym będziemy mogli połączyć się w razie awarii.

Odzyskiwanie danych z telefonu – programy

Dzięki otwartej strukturze systemu Android, możliwe jest skorzystanie z dedykowanego oprogramowania, służącego do odzyskiwania danych. Podstawową kwestią jest tutaj właściwy wybór programów, które chcemy wykorzystać. Aplikacja lub program powinny być bowiem dostosowane do rodzaju plików, na których najbardziej nam zależy.

Decydując się na konkretny program, należy wcześniej przeprowadzić na jego temat staranny wywiad. Często bowiem zdarza się, że niezbyt sprawdzone aplikacje jedynie pogarszają naszą sytuację, a dodatkowo naliczają sobie opłaty, które przewyższają nawet koszty skorzystania z profesjonalnego odzyskiwania danych.

Jak zabezpieczać się przed utratą danych?

Wielu stresujących doświadczeń, związanych z utratą danych z telefonu, jesteśmy w stanie uniknąć poprzez prawidłową prewencję. Przechowując ważne dane na telefonie, warto regularnie tworzyć ich kopie zapasowe.

Możemy również skorzystać z opcji przechowywania danych w chmurze lub z takich usług jak Google Drive czy Dropbox. Dzięki temu, nawet w przypadku poważnej awarii, nie tracimy dostępu do naszych danych, które znajdują się na zewnętrznym serwerze, a nie w pamięci uszkodzonego urządzenia. Istotna jest więc nasza czujność oraz przewidywanie ewentualnych problemów z góry.

Odzyskiwanie danych – profesjonalne laboratoria

Nawet w przypadku poważnej awarii telefonu, w większości przypadków jesteśmy w stanie odzyskać utracone dane, jeśli skorzystamy z fachowej wiedzy oraz specjalistycznych narzędzi.

Pomoc specjalistów, to najlepsze rozwiązanie, kiedy utracone dane są dla nas bardzo ważne, a ich odzyskanie to konieczność. Dyskretną oraz godną polecenia firmą jest laboratorium Avidata, z którego ofertą można zapoznać się na stronie: https://www.avidata.pl.

Avidata w swojej ofercie ma odzyskiwanie danych z większości dysków twardych. Firma posiada certyfikat Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, dzięki czemu mamy pewność, że powierzone jej dane są w pełni bezpieczne i nie dostaną się w niepowołane ręce. Dodatkowo oferuje darmową diagnostykę oraz odbiór dysku z wskazanego przez nas miejsca na terenie kraju. Wysoka skuteczność odzyskiwania danych, poufność oraz bezpieczeństwo, to podstawowe kryteria, którymi powinniśmy się kierować przy wyborze profesjonalnej usługi odzyskiwania danych.

Źródło: Notka PR

2 komentarze

2 Comments

  1. Teresa

    10 lutego 2023 o 10:06

    A zastanawialiście się kiedykolwiek jak odzyskać zgubiony telefon? Ja niedawno dowiedziałam się o istnieniu stron, które pomagają go namierzyć. Myślę, że to bardzo ciekawy temat i może powinien Pan stworzyć o nim osobny wpis?

  2. Oliwia

    31 sierpnia 2023 o 09:12

    Z takimi sprzętami bywa różnie, niedawno kupiłam nowy sprzęt do biura i miałam spory problem z podłączeniem telefonu stacjonarnego do routera. Na szczęście do firmy przyjechał mój mąż i od razu mi pomógł. Teraz już wszystko działa jak należy.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę