Porady

Jak ochronić swój telefon przed uszkodzeniem?

Obecnie z telefonów oraz smartfonów korzysta każdy. Urządzenia te towarzyszą nam w pracy, szkole i w domu. Pomimo tego, że na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele wzbogacone o mnóstwo technologii, to jednak są one bardzo delikatnymi sprzętami, na które trzeba uważać. W jaki sposób zabezpieczyć swój telefon lub smartfon przed uszkodzeniami? Pomoże Ci w tym kilka przydatnych akcesoriów.

Folia ochronna i szkło hartowane

Kupując nowoczesny smartfon już na starcie możesz dostrzec, że umieszczona jest na nim specjalna folia ochronna. Zabezpiecza ona Twój telefon przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami. Zazwyczaj naklejona jest już przez producenta, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, abyś sam mógł ją kupić. Sprzedawane są one w internecie – znajdziesz tam więcej folii w różnych rozmiarach, które ciężej dostać w sklepie np. dla modelu telefonu Lumia 950 – i w większości sklepów z urządzeniami mobilnymi oraz akcesoriami. Folie ochronne niedrogie, więc możesz je wymienić zawsze wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Szkło hartowane stanowi alternatywę dla folii ochronnych. Ten produkt również zabezpiecza ekran przed zarysowaniem, ale także chroni go przed ewentualnym stłuczeniem lub pęknięciem. Dobrej jakości szło hartowane znacznie mniej się brudzi w porównaniu do folii ochronnej. Warto je wybrać, gdyż doskonale reaguje na dotyk i jest bardzo łatwe w montażu.

Etui na telefon

To najpopularniejszy i najprostszy sposób na to by uchronić swój telefon przed uszkodzeniami. Zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych znajdziesz różne modele etui w rozmaitych kolorach i wzorach. Poza tym, że ten produkt zabezpiecza Twój telefon, to staje się też jego perfekcyjną ozdobą. Dzięki temu nawet najprostszy smartfon przykuwa uwagę każdego i wygląda ciekawie. Etui doskonale chroni obudowę telefonu, ale także jego ekran.

Bumber

Ten gadżet z pewnością docenią Ci, którzy nie są fanami kolorowych pokrowców. Bumber to nic innego jak silikonowy case, bez dodatkowej tylnej warstwy. Nakłada się go jedynie na ramę telefonu. Jego montaż jest bardzo prosty, a dodatkowo wzmocnia on konstrukcje urządzenia i chroni go przed przypadkowym uszkodzeniem.

Pasta polerska

Kiedy niestety jest już za późno i na Twoich smartfonie powstały głębokie zarysowania, to jest na to sposób! Wystarczy, że użyjesz do jego naprawy pasty polerskiej. Środek ten jest idealnym lakierem, za pomocą jakiego wypełnisz powstałe rysy. Jego działanie jest bardzo proste, wystarczy że masę nałożysz na formujące się na wyświetlaczu zagłębienie. Pasta szybko zasycha, a ubytek na telefonie staje się prawie niewidoczny.

Nowoczesne smartfony i telefonu na pozór wydają się być solidnymi urządzeniami, które niełatwo jest uszkodzić. Jednak faktem jest, że pomimo wielu niezawodnych funkcji jakie posiadają wewnątrz, to na zewnątrz są bardzo delikatne. Ich naprawa niekiedy może być droższa niż sam ich zakup, dlatego warto wyposażyć swoje urządzenie w specjalne akcesoria, dzięki którym użytkowanie telefonu stanie się bezpieczniejsze.

Źródło: Notka PR

1 Komentarz

1 Komentarz

  1. instalajki.pl

    2 września 2018 o 20:38

    https://instalajki.pl/followersi-na-instagramie-szybkie-zdobywanie/
    Zobacz sposoby na szybkie zdobywanie followersów na Instagramie!

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Na Górę