Porady

Jak przywrócić system Windows z wiersza poleceń ? Przywracanie systemu Windows.

UWAGA! Poradnik ten jest dla osób które mają w systemie włączone tworzenie punktów przywracania systemu Windows. Jeżeli ta opcja nie jest u was włączona, niestety sposób nie zadziała.

Czasem system Windows lubi płatać różne figle. Jak to każdy system lubi się czasami popsuć. Nie zawsze powodem jest jego wadliwość, ale również złe użytkowanie. Wchodzenie na dziwne strony, otwieranie maili nie wiadomego pochodzenia, ściąganie plików z różnych stron, nieposiadanie antywirusa czy brak dbania o system Windows, mogą się przyczynić, że w pewnym momencie nasze oprogramowanie się wysypie. Niekiedy zdarza się tak, że użytkownik może wejść bez problemu do systemu co daje mu spore pole do popisu, gdyż ma dostęp do wszystkich narzędzi systemowych i nie tylko. Kiedy jednak nie jesteśmy w stanie wejść do systemu, a jedyne co pokazuje się nam na ekranie to Boot Menager, należy wiedzieć, że coś się dzieje. Jak sobie z tym poradzić ? Dowiecie się poniżej.

  1. Na początek przy włączaniu się systemu Windows wciskamy klawisz „F8” aby wejść w menu wyboru uruchomienia systemu.
  2. Następnie z włączonego menu wybieramy „uruchom komputer w trybie awaryjnym z wierszem poleceń”. To pozwoli nam na otworzenia wiersza poleceń w który będziemy mogli wpisać komendę do przywracania systemu Windows.
  3. W wierszu poleceń wpisujemy:%systemroot%\system32\restore\rstrui.exe 
  4. Dzięki temu uruchomimy aplikację, która odpowiada za przywracanie systemu Windows. Aby wszystko działało poprawnie, najlepiej wybrać datę kilka dni wcześniejszą niż dzień w którym pojawił się problem. Dzięki temu unikniemy dodatkowych problemów.

 

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę