Porady

Konwersja filmów do Youtube. Jak skonwertować film do internetu?

Planujesz założenie własnego kanału w internecie, w którym będziesz publikował filmy wideo? Zobacz w jaki sposób przygotować materiał do publikacji. Podpowiadamy jaki format wybrać, oraz jak skonwertować materiał dla potrzeb Youtube. Czyli co zrobić, aby film wideo miał mniejszy rozmiar, bez uszczerbku na jakości.

1 Konwersja filmów do Youtube

Do konwersji plików wideo skorzystamy z bezpłatnego programu Freemake Video Converter, który oferuje wsparcie dla technologii CUDA i DXVA. Wspomniane technologie pozwalają zmniejszyć zużycie procesora podczas konwersji i przerzucić część obliczeń na „mocniejszą” kartę graficzną.

Podczas instalacji programu Freemake Video Converter, warto zwrócić uwagę na to, aby nie zainstalować przypadkiem dodatkowych komponentów – w tym celu wybieramy opcję instalacji niestandardowej i odznaczamy instalację proponowanych komponentów:

Konwersja Wideo - Freemake Video Converter

Podczas instalacji programu Freemake Video Converter proponujemy odznaczenie instalacji dodatkowych komponentów.

Po zainstalowaniu i uruchomieniu programu Freemake Video Converter zobaczymy okno jak poniżej – interfejs programu jest w polskiej wersji językowej:

Konwersja Wideo - Freemake Video ConverterAby skonwertować plik wideo do formatu obsługiwanego przez Youtube, należy kliknąć na przycisk Video, znajdujący się w głównym menu aplikacji i wskazać plik wideo, który chcemy skonwertować:

Konwersja Wideo - Freemake Video ConverterPlik wideo zostanie dodany do okna programu, a my z dolnego menu będziemy mogli wybrać opcję konwersji do AVI. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać jeden z pozostałych formatów obsługiwanych przez serwis Youtube: MOV, MPEG4, WMV, MPEGPS, FLV, 3GPP, WebM

Konwersja Wideo - Freemake Video ConverterAby skonwertować film do Youtube HD, należy wybrać profil HD 720p. Klikając ikonę niebieskiego koła zębatego, możemy sprecyzować ustawienia – wybierając np. kodek wideo (H.264, XVID, MPEG4), Frame Rate, Bitrate, lub szerokość i wysokość okna.

W przypadku serwisu Youtube warto pozostawić domyślny kodek H.264 i oryginalną wartość Frame Rate. Wielkość Frame Rate wpływa na to, w jaki sposób postrzegamy ruch tzn. czy jest on płynny, a może obraz „klatkuje”. Zazwyczaj w większości materiałów wideo Frame Rate jest na poziomie 24 – 30 klatek na sekundę.

Wartość Bitrate wpływa na jakość prezentowanego materiału, a co za tym idzie jego objętość. Youtube na swojej stronie (tutaj) podaje standardowe wartości Bitrate na poziomie 5000kbs dla materiału 720p:

standardowe wartosci bitrateŹródło: Youtube.com

Gdy ustalimy wszystkie wartości konwertujemy materiał klikając przycisk Konwertuj. Konwersja może zając kilka minut, w zależności od długości materiału i wybranych parametrów.

2 komentarze

2 Comments

 1. wJanuszekk

  25 kwietnia 2018 o 12:36

  Dziękujemy za znak wodny, przez program nazwany branding.

 2. Lock Replace

  14 sierpnia 2019 o 12:23

  I’m excited to uncover this web site. I need to to thank you for your time just for
  this fantastic read!! I definitely appreciated every bit
  of it and i also have you book-marked to check out new stuff on your blog.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Na Górę