PR

Jak gracz może wykorzystać VPN?

VPN, inaczej Virtual Private Network, czyli wirtualna sieć prywatna, jest rozwiązaniem coraz częściej stosowanym przez graczy komputerowych. Z jakiego powodu? Czemu właściwie służy VPN?

Czym jest VPN?

Mówiąc najprościej, usługa Virtual Private Network łączy twój komputer z innym w ramach prywatnej sieci, pomagając przy tym chronić prywatność w internecie oraz maskując IP.Gracz w Polsce używający VPN, może być „widziany” w Meksyku, czy USA, na przykład.

Do czego VPN przydaje się graczom?

Wirtualna sieć prywatna jest wykorzystywana przez graczy na kilka sposobów. Pierwszym i chyba najważniejszym, jest prywatność i bezpieczeństwo danych. Sieciowi gracze coraz częściej traktują grę nie tylko jako rozrywkę i sposób na zabicie czasu. Gra bywa prawdziwą pasją, a nawet sposobem na zarabianie pieniędzy. W jaki sposób? Gracz budujący wytrwale swój prestiż, czy „hodując” postacie w grach RPG, ma szansę na zarobek dzięki streemowaniu na odpowiednich platformach, publikacji tutoriali, czy recenzji gier. Nic dziwnego, że wyniki osiągane w grach stają się dla niego bardzo ważne i zależy mu, aby były bezpieczne przed atakami hakerów. Zależy mu też na ochronie prywatności z uwagi na zawistnych haterów i zwykłych szaleńców, jakich nie brak w sieci, gdzie czują się anonimowo.

Sieć VPN, to prywatna przestrzeń, gdzie gracz wraz ze swoim IP jest praktycznie niewidzialny dla potencjalnych agresorów. To jednak nie jest jedyne zastosowanie wirtualnej sieci prywatnej. Niektóre gry on-line nie są dostępne w Polsce. Odpowiednie ustawienie VPN pozwoli na wirtualne przeniesienie się w region, gdzie granie w nie jest możliwe. VPN umożliwia również niejednokrotnie tańsze zakupy gier w sieci, kiedy jesteśmy „widziani” w kraju o innej niż Polska polityce cenowej. W skrócie więc, VPN przydaje się do:

– aktywacji gier niedostępnych w naszym regionie,

– szybszego dostępu do niektórych nowo wydanych gier,

– kupowania gier w korzystniejszych cenach, np. bezpiecznyvpn.pl

– posiadania drugiego konta w grze.

Czy to naprawdę jest bezpieczne? Oczywiście nie należy z góry zakładać, że wszyscy usługodawcy VPN są w równym stopniu godni zaufania. Przed skorzystaniem z usług któregoś z nich, należy zebrać opinię o nim. Czy został kiedykolwiek złapany na oszustwie? Czy stosuje niekorzystne dla klientów praktyki? Zwróć uwagę na cookies. Firma, która szanuje prywatność klientów używa ciasteczek w minimalnym stopniu lub nie używa ich wcale. Zwróć też koniecznie uwagę na lokalizację usługodawcy. Niektóre kraje nie tylko szpiegują swoich obywateli w sieci ale też wymieniają się między sobą danymi.

Czy warto korzystać z VPN – z punktu widzenia gracza

Biorąc pod uwagę liczbę graczy, którzy korzystają z usługi wirtualnych sieci prywatnych, z pewnością warto. VPN cenią sobie szczególnie amatorzy posiadania kilku kont w grze. Nawet, jeśli nie w pełni zdają sobie sprawę z pozostałych możliwości, jaką daje Virtual Private Network. My jednak zwracamy szczególną uwagę na prywatność i bezpieczeństwo. Internet okazuje się czasem środowiskiem niezwykle niebezpiecznym i każde narzędzie, które służy poprawie tej sytuacji oraz pomaga chronić naszą prywatność, zasługuje na uwagę.

Źródło: Notka PR

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę