PR

Lubisz fotografować – zobacz jakie akcesoria Ci się przydadzą

Fotografia to pasja, której każdego dnia oddają się miliony ludzi. Dzięki niej można stać się bardziej wrażliwym na otaczający świat, a także dać upust swojej kreatywności. Lubisz robić zdjęcia? Koniecznie sprawdź, jakie akcesoria Ci się przydadzą.

Drukarka do zdjęć

Lubisz robić wszystko na własną rękę? W takim razie koniecznie rozważ zakup drukarki do zdjęć. Ten niewielki sprzęt to ogromne ułatwienie dla osób, które lubią oglądać fotografie w papierowej formie. Nie musisz już chodzić do specjalnych punktów, aby wywołać swoje najlepsze ujęcia. Teraz wystarczy po prostu podłączyć drukarkę do własnego komputera.

Filtry

Dzisiaj stosowanie filtrów kojarzy się nam przede wszystkim z amatorską obróbką zdjęć trafiających na serwisy społecznościowe. Tymczasem różnego rodzaju filtry nakładane na obiektyw to akcesoria, których fotografowie używają od lat. Ich ogromną zaletą jest to, że nie zajmują wiele miejsca w torbie, a mogą mieć naprawdę kolosalny wpływ na efekt końcowy widoczny na zdjęciu. Do najpopularniejszych należą filtry szare, polaryzacyjne i UV. Pamiętaj, że mogą one pełnić także funkcje ochronną. Jeśli dużo podróżujesz i lubisz fotografować naturę, filtr wyposażony w powłokę odporną na działanie wody czy tłuste zabrudzenia to podstawa. Dzięki niemu będziesz mieć pewność, że Twój obiektyw wróci z wyprawy cały i zdrowy.

Statyw

Statyw to coś, w co warto zainwestować już na początku swojej przygody z fotografią. Doskonale zdaje egzamin w warunkach studyjnych, przy zdjęciach w słabym oświetleniu lub na dłuższym czasie naświetlania. Mniejsze statywy z giętkimi nogami są z kolei często używane do robienia sobie zdjęć typu selfie. Dzięki nim z łatwością zaczepisz aparat w każdym miejscu.

Pilot do samowyzwalacza

Samowyzwalacz to niezwykle przydatna funkcja. Powinni się z nią zapoznać zwłaszcza Ci, którzy preferują robienie zdjęć w samotności. Bieganie od aparatu do wyznaczonego miejsca i z powrotem nie ma jednak większego sensu. Żeby ułatwić sobie życie, wystarczy zaopatrzyć się w pilot do samowyzwalacza. Dzięki niemu będziesz mógł zapozować bez presji uciekającego czasu. Gdy będziesz gotowy, naciśnij dyskretnie przycisk na pilocie.

Lampa błyskowa

Wiele osób nie docenia możliwości, jakie daje lampa błyskowa. Faktycznie nieumiejętnie użyta, sprawia, że zdjęcia są prześwietlone i sprawiają wrażenie amatorskich. Warto jednak wiedzieć, że dzięki niej bez problemu doświetlisz rzeczy znajdujące się na pierwszym planie. Z kolei w warunkach studyjnych lampa błyskowa może służyć do odbijania światła od sufitu czy ścian, przez co zdjęcia będą bardziej miękkie. Spróbuj poeksperymentować z lampą na własną rękę, a z pewnością uzyskasz ciekawe efekty.

Oświetlenie

Marzą Ci się zdjęcia w klimacie studyjnym? Do stworzenia profesjonalnych fotografii nie trzeba wynajmować specjalnych lokalizacji. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie lampy. Tło możesz stworzyć samodzielnie wykorzystując do tego na przykład duży arkusz brystolu. X Jeżeli spodoba Ci się ten rodzaj fotografii, warto pomyśleć o dodatkowych modyfikatorach, czyli gadżetach, przy pomocy których można manewrować światłem z lamp. Do najpopularniejszych należą parasolki oraz softboxy.

Źródło: Artykuł partnera

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę