Porady

Jak dodatkowo zabezpieczyć system Windows ? – SysKey

W dobie dzisiejszych czasów i pogoni za pieniędzmi, ludzie często zapominają o wielu rzeczach. Jednym z nich może być komputer, który mieli przy sobie. Jeżeli posiadasz ważne bądź poufne dane na swoim komputerze, należy go dodatkowo zabezpieczyć. Nikt nie chce aby ktoś maczał palce w jego prywatnych danych. Dlatego właśnie system Windows posiada narzędzie SysKey. Służy ono do dodatkowego zabezpieczenia systemu Windows w ekranie logowania. Jak użyć narzędzia SysKey i zabezpieczyć swoje dane przed niechcianymi intruzami ? Poradnik poniżej.

 1. Na początek wciskamy na klawiaturze klawisz „Windows + R” aby przejść do wiersza poleceń.
  syskey
 2. Następnie w wierszu poleceń wpisujemy frazę „syskey” i klikamy przycisk „OK”
  sys2
 3. Po naciśnięciu klawisza „OK” wyświetli się zapytanie czy na pewno chcemy uruchomić narzędzie. Klikamy „Tak”
 4. Wyświetli nam się okno w którym zaznaczamy opcję „Szyfrowanie włączone” i klikamy przycisk „Aktualizuj”
  syskey1
 5. Po tym zabiegu wyświetli się nam okienko z dodaniem dodatkowego hasła. Wpisujemy w nim hasło którym chcemy chronić komputer i klikamy „OK”.
  sys 2
 6. Na końcu wyświetli się komunikat, że hasło zostało dodane. Od tej pory możemy się cieszyć dodatkowo zabezpieczonym komputerem.

Aplikacja „SysKey” jest bardzo przydatna głównie dla przedsiębiorców, ludzi biznesu i tych, który przechowują na swoim komputerze wiele cennych informacji oraz plików. Dzięki „SysKey” dostęp do naszego konta będzie o wiele trudniejszy co pozwoli na większe poczucie bezpieczeństwa jeżeli chodzi o nasze pliki i informacje zawarte na komputerze. Myślę, że SysKey przyda się każdemu kto lubi czuć się bezpiecznie pod względem prywatności plików na komputerze.

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Na Górę