Porady

Jak dodatkowo zabezpieczyć system Windows ? – SysKey

W dobie dzisiejszych czasów i pogoni za pieniędzmi, ludzie często zapominają o wielu rzeczach. Jednym z nich może być komputer, który mieli przy sobie. Jeżeli posiadasz ważne bądź poufne dane na swoim komputerze, należy go dodatkowo zabezpieczyć. Nikt nie chce aby ktoś maczał palce w jego prywatnych danych. Dlatego właśnie system Windows posiada narzędzie SysKey. Służy ono do dodatkowego zabezpieczenia systemu Windows w ekranie logowania. Jak użyć narzędzia SysKey i zabezpieczyć swoje dane przed niechcianymi intruzami ? Poradnik poniżej.

 1. Na początek wciskamy na klawiaturze klawisz „Windows + R” aby przejść do wiersza poleceń.
  syskey
 2. Następnie w wierszu poleceń wpisujemy frazę „syskey” i klikamy przycisk „OK”
  sys2
 3. Po naciśnięciu klawisza „OK” wyświetli się zapytanie czy na pewno chcemy uruchomić narzędzie. Klikamy „Tak”
 4. Wyświetli nam się okno w którym zaznaczamy opcję „Szyfrowanie włączone” i klikamy przycisk „Aktualizuj”
  syskey1
 5. Po tym zabiegu wyświetli się nam okienko z dodaniem dodatkowego hasła. Wpisujemy w nim hasło którym chcemy chronić komputer i klikamy „OK”.
  sys 2
 6. Na końcu wyświetli się komunikat, że hasło zostało dodane. Od tej pory możemy się cieszyć dodatkowo zabezpieczonym komputerem.

Aplikacja „SysKey” jest bardzo przydatna głównie dla przedsiębiorców, ludzi biznesu i tych, który przechowują na swoim komputerze wiele cennych informacji oraz plików. Dzięki „SysKey” dostęp do naszego konta będzie o wiele trudniejszy co pozwoli na większe poczucie bezpieczeństwa jeżeli chodzi o nasze pliki i informacje zawarte na komputerze. Myślę, że SysKey przyda się każdemu kto lubi czuć się bezpiecznie pod względem prywatności plików na komputerze.

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę