PR

Na czym polega hosting?

W dzisiejszej dobie komputerów, Internetu, it nieustannie się rozwija. Powstają nowe oprogramowania, systemy, programy. Chyba każdy z nas też korzystał z usługi hostingowej. Codziennie przecież przeglądamy strony internetowe, które zakładane są na serwerach właśnie w ramach usług hostingowych. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat hostingu – koniecznie przeczytajcie ten artykuł.

Czym jest hosting?

Usługi informatyczne – hosting, krótko mówiąc, polega na udostępnianiu miejsca na serwerze i jego zasobów. Warto zauważyć fakt, że każda strona internetowa funkcjonuje i działa nieustająco. W przypadku, kiedy serwis www umieszczony by został na komputerze domowym, a potem – wyłączony, np. na noc, strona nie mogłaby być przeglądana. Dlatego wynajmuje się specjalne miejsca na komputerach, które pracują przez całą dobę. Jak to się dzieje? Po prostu – właściciel udostępnia nam miejsce, w którym gromadzimy wszystkie niezbędne dla nas dane.

Z czego składa się usługa hostingowa?

Przede wszystkim: zapewnia nam oprogramowanie, niezbędny sprzęt, dzięki któremu jesteśmy w stanie zrealizować swoje projekty. Co więcej, gwarantuje ona bezpieczeństwo dla naszych danych, jakie są umieszczane w sieci oraz skutecznie chroni przed atakami hakerów.

Hosting – jak wybrać ten najlepszy?

Wybierając odpowiedni hosting, należy wykupić taki, który będzie funkcjonował prawidłowo, dlatego przed zakupem dobrze jest sprawdzić każdą interesującą nas ofertę i porównać ją z pozostałymi. Kluczowe pozostaje pytanie: czym się kierować przy wyborze tego odpowiedniego hostingu? Przede wszystkim należałoby zwrócić uwagę na parametry serwera, ale nie tylko. Innymi, bardzo ważnymi kwestiami są:

  • Uptime – czyli czas bezawaryjnego działania serwera. Przyjmuje się, że jego pożądana wartość wynosi 99%. W przypadku, kiedy wskaźnik będzie niższy, firma powinna oferować nam finansową rekompensatę.

  • Prawidłowy stan techniczny – warunkuje on poprawne działanie serwera.

  • Bezpieczeństwo – powinno być ono zapewnione przez naszą firmę hostingową, ponieważ to ona czuwa nad ochroną danych osobowych.

  • Szybkość łącza – jest ona ważna, ponieważ to od niej zależy prędkość wyświetlania się strony internetowej.

  • Limit dotyczący powierzchni dyskowej – uzależniony jest on od zawartości strony internetowej. Dla prostej i skromnej strony, która stanowi główną wizytówkę swojej firmy, może to być pojemność ok. 200MB. Natomiast dla takich, które zawierają pliki multimedialne, dużo zdjęć czy filmów – tego miejsca będą potrzebowały znacznie więcej.

  • Technologie – ważna jest również kwestia dopasowania możliwości serwera do danej strony www.

  • Transfer – powszechnie przyjmuje się, że dla przeciętnej strony firmy, która dodatkowo posiada podstrony i galerię zdjęć, wystarczy 10 GB miesięcznego limitu transferu.

Usługi informatyczne dla firm

Branża it, która poprzez swój nieustanny rozwój może wprawiać niektórych w zakłopotanie, powoduje, że coraz więcej firm korzysta z usług informatycznych. I dobrze, dlatego, że zatrudniając specjalistów, nie musimy martwić się, czy na pewno wszystko zostało poprawnie wykonane i wprowadzone do sytemu. Warto jednak pamiętać o tym, że wybierając określoną firmę świadczącą usługi hostingowe, zobowiązujemy się do zawarcia z nią rocznej umowy, dlatego koniecznie należy bliżej przyjrzeć się poszczególnym ofertom i wybrać taką, która będzie dla nas najodpowiedniejsza i sprosta naszym oczekiwaniom. Usługi informatyczne dla firm są o tyle dobrym rozwiązaniem, ponieważ oferują nam kompleksową pomoc i działanie.

Zapewniają monitoring, dopasowują narzędzia, które idealnie nadadzą się do prowadzenia zamierzonych działań. Co więcej, oferują outsourcing IT. Krótko mówiąc, jest to stworzenie takiego rodzaju oprogramowania, które będzie kompatybilne z profilem naszej działalności. To dzięki niemu możliwe jest utworzenie oprogramowania o indywidualnych właściwościach. Warto zastanowić się nad wdrożeniem outsourcingu ze względu na jego dużą skuteczność i stosunkowo niewysoką cenę.

Jak już wcześniej wspominaliśmy, bezpieczeństwo informacji jest bardzo ważną kwestią przy prowadzeniu działalności, dlatego wybierając usługi danej firmy hostingowej mamy gwarancję, że nasze dane są chronione. Ochronę stanowią nie tylko programy antywirusowe, ale również wykonywanie takich czynności jak: tworzenie kopii bezpieczeństwa czy kopiowanie danych na dodatkowy dysk.

Źródło: Notka PR

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę