PR

Blog przyjazny wyszukiwarce – jak go zoptymalizować

Optymalizacja bloga pod wyszukiwarkę powinna skupiać się przede wszystkim na implementacji wysoko wyszukiwanych fraz w tekstach. Dodatkowo dla lepszego pozycjonowania, warto przygotować do każdego wpisu tytuł i opis napisany specjalnie pod SEO.

Od czego zacząć optymalizację?

Aby blog mógł osiągnąć sukces, musi przede wszystkim mieć wykupioną atrakcyjną domenę i niezawodny hosting pod WordPress (jest to najpopularniejsza platforma do blogowania). Dopiero zapewniając te podstawowe kwestie, można zacząć myśleć o optymalizacji i pozycjonowaniu pod względem SEO. Blog przyjazny wyszukiwarce umożliwia nie tylko pozyskanie nowych odbiorców, ale i zwiększenie zysków z jego prowadzenia.

Jak optymalizować zawartość bloga?

Wyszukiwarki, analizując wpisy na blogu, nie zwracają zbytniej uwagi na kwiecisty język czy też znajdujące się w nim ciekawostki. To, co je interesuje, to głównie wysoko wyszukiwane frazy. Popularne słowa i pojęcia można sprawdzić dzięki takim stronom i usługom, jak np. Google AdWords. Pokazują one nie tylko co interesuje internautów, ale także jacy są. Dzięki temu można przygotować się, by tworzyć treści do nich dopasowane.

Warto pamiętać, by w tekście nie zawierać zbyt wielu fraz. Dobrze gdy znajdują się w tytule wpisu, śródtytułach i pierwszych akapitach tekstu. Zbyt duża ilość wysoko pozycjonowanych pojęć może przynieść odwrotny skutek od zamierzonego.

Dla wyszukiwarek (głównie Google) bardzo ważne jest przygotowanie odrębnego tytułu i opisu pod SEO (w najpopularniejszych platformach blogowych nazywane: meta title, meta description czy tytuł dla wyszukiwarek, opis dla wyszukiwarek). Ten pierwszy powinien zawierać możliwie jak największą liczbę słów kluczowych, najlepiej w formach nieodmienionych. Jego długość nie powinna przekraczać 65 znaków ze spacjami. Opis musi zaczynać się od frazy, żeby dobrze się pozycjonował. Dodatkowo powinien jak najlepiej zachęcać czytelnika do wejścia na bloga. Nie może być dłuższy niż 150 znaków. To, czy jest poprawny, można sprawdzić m.in. na stronie https://totheweb.com/learning_center/tool-test-google-title-meta-description-lengths/.

O czym należy pamiętać, przygotowując bloga przyjaznego wyszukiwarce?

Na początku 2017 roku pojawiły się nowe wytyczne przygotowywane przez Google, wskazujące, że strony i blogi, które nie będą zawierały tych samych treści zarówno na komputerach, jak i platformach mobilnych będą pozycjonowane niżej. Tworząc wpisy, warto więc pamiętać, by były one takie same na wszystkich urządzeniach. Nowe wytyczne powinny głównie zainteresować blogerów, którzy prowadzą witryny oparte na autorskich rozwiązaniach. Na szczęście platformy typu WordPress od dawna przygotowane są do wyświetlania takich samych treści zarówno na urządzeniach mobilnych, jak i komputerach.

Źródło: Notka PR,

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę