Porady

Jak zwiększyć rozmiar napisów w filmie – czyli zwiększanie czcionki w programie KMPlayer.

Czasami oglądając filmy, napisy w nim są zwyczajnie za małe. Zależy to albo od napisów, które są w filmie albo od tego z jakiej odległości oglądamy film lub serial. Jest to irytujące gdyż oglądanie filmu bez napisów to tak jak zapijanie wódki –  bez sensu. Niektórzy muszą wtedy oglądać film w okularach co dodatkowo męczy oczy, a przecież nie o to chodzi. Oglądanie filmów ma być przecież przyjemnością a nie udręką. Z pomocą przychodzi nam program KMPlayer. Program KMPlayer służy nie tylko do edytowania wielkości napisów, ale jest to również odtwarzacz wideo. Program jest freeware więc bez problemu każdy może go pobrać na swój komputer. Jak sprawić aby napisy były bardziej widocznie w filmie ? Dowiecie się poniżej!

  1. Na początek pobieramy program. W tym celu w wyszukiwarce google wpisujemy „KMPlayer download” i klikamy pierwszy link.
  2. Następnie instalujemy pobrany program. Strona jest po angielsku, ale kiedy uruchamiamy instalator pierwszy język jaki się nam pokaże to właśnie polski. Jeżeli jednak tak by się nie stało, wystarczy rozwinąć menu i wybrać nasz ojczysty język.
  3. Następnie kiedy już zainstalujemy program, uruchamiamy go. 
  4. Następnie aby powiększyć napisy musimy kliknąć coś w rodzaju błyskawicy zaraz obok napisu KMPlayer.
  5. Kiedy rozwiniemy menu programu, szukamy w nim opcji „Napisy” a następnie „Zwiększ rozmiar czcionki”. Możemy to również zrobić z poziomu programu za pomocą kombinacji klawiszy „ALT +F1”

Dzięki temu programowi już nie będziemy się musieli przejmować wielkością liter naszych napisów w filmie. Szukanie okularów czy lupy będzie zbędne gdyż program KMPlayer powiększy nam czcionkę napisów przez co oglądanie stanie się o wiele przyjemniejsze i wygodniejsze.

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę