Porady

Program do sprawdzania objętości plików – Folder Size

Program Folder Size to narzędzie do sprawdzania rozmiarów poszczególnych plików, które znajdują się na dysku. Dzięki niemu będziemy wiedzieli ile dokładnie miejsca zajmuje dany folder. Jest to bardzo łatwy w użyciu program z którym poradzi sobie każdy. Dzięki diagramom, które tworzy Folder Size będziemy mogli bez problemu zobaczyć ile miejsca zajmują pliki folderach. Na diagramach wszystkie pliki są dokładnie podpisane co na pewno ułatwi ich szukanie. Jak korzystać z tego programu ? Dowiecie się poniżej!

 1. Na początku pobieramy program. W tym celu wpisujemy Folder Size w google i wchodzimy na stronkę gdzie można pobrać aplikację.
  skrin_15
 2. Następnie pobieramy plik i uruchamiamy go.
  skrin_16
 3. Po uruchomieniu włączy się nam proces instalacji.
  skrin_17
 4. Po zainstalowaniu odpalamy program. Sami zobaczycie jak bardzo przejrzysty i miły dla użytkownika jest Folder Size.
  skrin_18
 5. Aby zeskanować dysk i sprawdzić jakie mamy na nim foldery należy kliknąć na zieloną strzałeczkę zaraz obok nazwy dysku. Dzięki temu zabiegowy program przeskanuje cały dysk a następnie wyświetli nam wszystkie foldery jakie posiadamy.
  skrin_18

Program Folder Size na pewno przypadnie do gustu ludziom, którzy mają zapełniony dysk a nie wiedzą co tak naprawdę zajmuje na nim miejsce. Dzięki niemu łatwo i przyjemnie sprawdzimy rozmiary plików i będziemy mogli oczyścić dysk tak aby znaleźć na nim potrzebne miejsce. Bardzo przydatna aplikacja dla ludzi, którzy cenią sobie czas i nie lubią klikać „Właściwości” na każdym danym folderze.

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę