Internet

Pobieraj torrenty przez www! O ściąganiu torrentów przez internet.

Chciałbyś pobierać pliki torrent przez internet, za pomocą przeglądarki internetowej, bez instalowania dodatkowych programów na dysku komputera? W tym poradniku dowiesz się, że jest to możliwe! Pobieraj pliki torrent za pomocą www, bez instalowania programów na komputerze.

pobieranie torrentow wwwŹródło: flickr, Intel Free Press

1 Torrenty – jak pobierać pliki

Ogromna liczba użytkowników myśląc o pobieraniu plików przez internet, od razu rzuci hasło „torrenty„. BitTorrent, to sieć wymiany plików przez internet, w której pobierając pliki, możemy jednocześnie udostępniać pobrane fragmenty innym użytkownikom. W ten sposób można odciążyć łącze serwera udostępniającego pliki. Protokół BitTorrent został po raz pierwszy opisany w 2002 roku przez programistę Brama Cohena i jest rozwijany do dzisiaj.

pobieranie torrentowŹródło: wikipedia.org, Wikiadd

Zasada działania sieci torrent jest bardzo prosta – pobieramy pliki od użytkowników, którzy dany plik pobrali wcześniej, lub są w trakcie pobierania. Procedura kopiowania pliku rozpoczyna się od pobrania za pomocą klienta Torrent metapliku z rozszerzeniem .torrent. Plik .torrent zawiera informację o adresie trackera i sumach kontrolnych. Tracker przekazuje informację o innych użytkownikach, którzy pobrali i udostępniają dany plik, lub są w trakcie jego pobierania.

Do najpopularniejszych klientów Torrent, a więc programów umożliwiających pobieranie plików w sieci BitTorrent należą: uTorrent, BitTorrent, BitComet. W opisywanym poradniku postaramy się mimo wszystko ściągnąć na dysk plik z sieci BitTorrent nie wykorzystując do tego wspomnianych klientów, ale posługując się darmową aplikacją na stronie internetowej.

2 Pobieranie torrentów przez internet

W internecie znajdziemy kilka aplikacji, które umożliwiają ściąganie plików torrent przez www, bez instalowania na dysku dodatkowego klienta. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy musimy pobrać jeden, lub co najwyżej kilka plików, a nie chcemy zaśmiecać komputera i instalować dodatkowego oprogramowania.

ZbigZ, to jeden z serwisów, który umożliwia pobieranie plików torrent z wykorzystaniem przeglądarki internetowej.

pobieranie torrentow przez www

W polu „paste a link to your file here„, należy wkleić metaplik .torrent i kliknąć przycisk Go! W przypadku, gdy nie posiadamy konta premium, możemy pobierać pliki o maksymalnym rozmiarze 1GB z prędkością do 150KB/s.

pobieranie torrentow onlinePo chwili rozpocznie się pobieranie pliku na serwery Zbizg i dopiero po tym czasie będziemy mogli pobrać plik na dysk naszego komputera – może to zająć chwilę i zależy od liczby osób, które udostępniają informację o danym pliku.

Innym ciekawym serwisem do pobierania plików torrent przez www, może być Quick Torrent, jednak wymaga on uiszczenia niewielkiej opłaty, która przydzieli do naszego konta przestrzeń dyskową:

torrenty online

W najtańszym wariancie możemy skorzystać z opcji 10GB przestrzeni dyskowej dla plików Torrent, za około 2 dolary (6 złotych).

3 komentarze

3 Comments

 1. amperos

  25 sierpnia 2016 o 13:19

  w serwisie Quick Torrent ‚niewielka’ opłata wynosi minimum 19,90$. Nawet na screenie w artykule wyraźnie widać, że 1,99$ to przeliczenie za 1GB…

 2. Maciej

  18 maja 2017 o 14:39

  Moim zdaniem Quick Torrent to ściema. Używają zwykłego uTorrenta i tak pobierzemy wszystko bardzo sprawnie i bez problemów. Program jest przyjazny dla nawet niedoświadczonych użytkowników a bazy torrentów łatwo dostępne. Polecam instalować: http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/p2p/uTorrent.html

 3. Arek

  16 stycznia 2019 o 12:09

  Można też pobierać używając VPNa i teoretycznie nic przez nasze IP nie przechodzi.

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę