Internet

Pobieraj torrenty przez www! O ściąganiu torrentów przez internet.

Chciałbyś pobierać pliki torrent przez internet, za pomocą przeglądarki internetowej, bez instalowania dodatkowych programów na dysku komputera? W tym poradniku dowiesz się, że jest to możliwe! Pobieraj pliki torrent za pomocą www, bez instalowania programów na komputerze.

pobieranie torrentow www

Źródło: flickr, Intel Free Press

1 Torrenty – jak pobierać pliki

Ogromna liczba użytkowników myśląc o pobieraniu plików przez internet, od razu rzuci hasło „torrenty„. BitTorrent, to sieć wymiany plików przez internet, w której pobierając pliki, możemy jednocześnie udostępniać pobrane fragmenty innym użytkownikom. W ten sposób można odciążyć łącze serwera udostępniającego pliki. Protokół BitTorrent został po raz pierwszy opisany w 2002 roku przez programistę Brama Cohena i jest rozwijany do dzisiaj.

pobieranie torrentow

Źródło: wikipedia.org, Wikiadd

Zasada działania sieci torrent jest bardzo prosta – pobieramy pliki od użytkowników, którzy dany plik pobrali wcześniej, lub są w trakcie pobierania. Procedura kopiowania pliku rozpoczyna się od pobrania za pomocą klienta Torrent metapliku z rozszerzeniem .torrent. Plik .torrent zawiera informację o adresie trackera i sumach kontrolnych. Tracker przekazuje informację o innych użytkownikach, którzy pobrali i udostępniają dany plik, lub są w trakcie jego pobierania.

Do najpopularniejszych klientów Torrent, a więc programów umożliwiających pobieranie plików w sieci BitTorrent należą: uTorrent, BitTorrent, BitComet. W opisywanym poradniku postaramy się mimo wszystko ściągnąć na dysk plik z sieci BitTorrent nie wykorzystując do tego wspomnianych klientów, ale posługując się darmową aplikacją na stronie internetowej.

2 Pobieranie torrentów przez internet

W internecie znajdziemy kilka aplikacji, które umożliwiają ściąganie plików torrent przez www, bez instalowania na dysku dodatkowego klienta. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza w sytuacji, gdy musimy pobrać jeden, lub co najwyżej kilka plików, a nie chcemy zaśmiecać komputera i instalować dodatkowego oprogramowania.

ZbigZ, to jeden z serwisów, który umożliwia pobieranie plików torrent z wykorzystaniem przeglądarki internetowej.

pobieranie torrentow przez www

W polu „paste a link to your file here„, należy wkleić metaplik .torrent i kliknąć przycisk Go! W przypadku, gdy nie posiadamy konta premium, możemy pobierać pliki o maksymalnym rozmiarze 1GB z prędkością do 150KB/s.

pobieranie torrentow onlinePo chwili rozpocznie się pobieranie pliku na serwery Zbizg i dopiero po tym czasie będziemy mogli pobrać plik na dysk naszego komputera – może to zająć chwilę i zależy od liczby osób, które udostępniają informację o danym pliku.

Innym ciekawym serwisem do pobierania plików torrent przez www, może być Quick Torrent, jednak wymaga on uiszczenia niewielkiej opłaty, która przydzieli do naszego konta przestrzeń dyskową:

torrenty online

W najtańszym wariancie możemy skorzystać z opcji 10GB przestrzeni dyskowej dla plików Torrent, za około 2 dolary (6 złotych).

3 komentarze

3 Comments

 1. amperos

  25 sierpnia 2016 o 13:19

  w serwisie Quick Torrent ‚niewielka’ opłata wynosi minimum 19,90$. Nawet na screenie w artykule wyraźnie widać, że 1,99$ to przeliczenie za 1GB…

 2. Maciej

  18 maja 2017 o 14:39

  Moim zdaniem Quick Torrent to ściema. Używają zwykłego uTorrenta i tak pobierzemy wszystko bardzo sprawnie i bez problemów. Program jest przyjazny dla nawet niedoświadczonych użytkowników a bazy torrentów łatwo dostępne. Polecam instalować: http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/p2p/uTorrent.html

 3. life monster cheats iphone

  30 sierpnia 2017 o 16:34

  whoah this blog is great i love studying your articles.
  Keep up the good work! You already know, lots of individuals are looking round for
  this information, you could help them greatly.

Napisz Komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Na Górę