Internet

Oryginalna prezentacja online. Robimy prezentację multimedialną w Prezi.

Prezentacje multimedialne wcale nie muszą być nudne, zwłaszcza jeżeli zastosujemy interesujący szablon. Tworząc prezentację multimedialną online z pomocą naszego poradnika, z pewnością zaskoczycie niejednego słuchacza. Jak zrobić profesjonalną i interesującą prezentację multimedialną w internecie za darmo?

1 Prezentacja online z Prezi – krok po kroku

Prezi, to znakomita aplikacja online pozwalająca stworzyć niesamowite prezentacje multimedialne, bez konieczności posiadania specjalistycznej wiedzy z niewielkim nakładem sił. W darmowym planie wszystkie prezentacje, które utworzymy wykorzystując narzędzia Prezi będą dostępne publicznie – jeżeli chcemy mieć nieco więcej prywatności powinniśmy wykupić pakiet „Enjoy” kosztujący około 5 dolarów miesięcznie.

Aby przejść do stworzenia pierwszej oryginalnej prezentacji online, należy się zarejestrować i zalogować. Po zalogowaniu się w aplikacji, oraz kliknięciu przycisku „New Prezi”, zobaczymy okno umożliwiające wybór jednego z kilkunastu dostępnych szablonów:

prezi - prezentacja online

Po wybraniu prezentacji przejdziemy do sekcji umożliwiającej edycję poszczególnych slajdów – w tym będziemy mieli możliwość dodawania nowych slajdów, zmianę ścieżki ruchu, zmianę kolejności itp…

prezi - prezentacja onlineW menu po lewej stronie znajdziecie wszystkie dostępne aktualnie slajdy – wystarczy kliknąć na którymkolwiek z nich, aby zobaczyć zbliżenie i przejść do edycji:

prezi - prezentacja online

Za pomocą menu Insert możemy wstawiać do prezentacji zdjęcia, symbole, a nawet materiały wideo. Edycja slajdu jest intuicyjna i nie wymaga od nas jakiegokolwiek wysiłku.

prezi - prezentacja onlineW każdej chwili możemy zobaczyć podgląd prezentacji – wystarczy kliknąć przycisk Present. Jeżeli chcemy zapisać, lub udostępnić prezentację, należy wybrać opcję Share, a następnie Download as PDF, lub Download as portable Prezi.

Przykład prezentacji wykonanej za pomocą aplikacji Prezi możecie obejrzeć powyżej – prawda, że robi wrażenie?

6 komentarzy

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę