Gry

Nieudane połączenie: Nie można połączyć się z serwerem PVP.net – czyli jak rozwiązać problem w grze LeagueOfLegends.

Gra League of Legends to gra w którą gra codziennie około 27 milionów użytkowników. Jest to jedna z bardziej popularnych gier MOBA na świecie. Jednak jak każda gra, która wymaga połączenia z internetem posiada swoje niedociągnięcia. Częstym z nich jest problem z zalogowaniem się na serwer Riotu. Po wpisaniu loginu i hasła wyskakuje błąd o treści: Nieudane połączenie: Nie można połączyć się z serwerem PVP.net. Często ludzie pytają o co z tym chodzi, ale nigdy nie otrzymują jednoznacznej odpowiedzi co może być przyczyną występowania tego problemu. Ja natomiast postaram się przybliżyć wam metody, które pomogą rozwiązać powyższy problem.

1Pierwsza metodą jest sprawdzenie czasu. Niekiedy bywa tak, że czas jest niezsynchronizowany z klientem i wtedy zaczyna się sypać. Należy bowiem zsynchronizować datę i godzinę aby klient miał odpowiednie dane co do certyfikatu który posiada. Aby to zrobić należy:

 • Kliknąć na pasku zadań w miejsce w którym znajduje się czas i data.
  skrin_3
 • Kliknąć  zmień ustawienia daty i godziny
  skrin_4
 • Wejść w zakładkę „Czas z Internetu” i kliknąć „Zmień ustawienia”
  skrin_6
 • A następnie w otwartym okienku wcisnąć „Aktualizuj teraz”.
  skrin_7

Po całym zabiegu należy ponownie włączyć League of Legends i po prostu się zalogować.

2Drugą metodą będzie wyczyszczenie pamięci podręcznej DNS. To właśnie z powodu tego co w niej jest często nie możemy zalogować się do klienta League of Legends. Jak to zrobić pokażę poniżej:

 • W menu start wpisujemy „cmd”
  skrin_8
 • Następnie w wierszu poleceń najpierw wpisujemy :  ipconfig /release przez co stracimy na chwilę połączenie z internetem.
  skrin_10
 • Kolejną komendą będzie  ipconfig /renew co spowrotem przypisze wszystkie IP i pozwoli nam odzyskać połączenie sieciowe.

  skrin_11
 • A na koniec dodajemy komendę /flushdns co wyczyści pamięc podręczną DNS.
  skrin_12

Dzięki temu będziemy mogli ponownie połączyć się z klientem League of Legends.

Myślę, że te sposoby przydadzą się każdemu kto gra w League of Legends. Przecież nigdy nie wiadomo czy to właśnie Ciebie nie spotka ten pech i nie wyskoczy Ci podany błąd.

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę