Internet

Mnóstwo darmowych ikon do pobrania. Ikony na wolnej licencji Creative Commons.

Tworzysz aplikację, stronę internetową, a może chciałbyś zmienić wygląd standardowych ikon folderów na komputerze? W tym poradniku prezentujemy ogromną listę najlepszych ikon na pulpit i stronę internetową. Graficzne ikony na licencji Creative Commons będziesz mógł wykorzystać za darmo nawet w komercyjnych projektach. Zobacz, gdzie znaleźć najlepsze i najładniejsze ikony w formacie PNG, ICO i ICNS.

1 Darmowe ikony na pulpit i stronę internetową – ikony Creative Commons

IconFinder to znakomita wyszukiwarka darmowych ikon graficznych, które możemy wykorzystać przy tworzeniu aplikacji, strony internetowej, lub po prostu zastąpić nimi domyślne ikony plików i folderów w systemie Windows.

wyszukiwarka darmowych ikonPo wpisaniu w przeglądarce internetowej adresu iconfinder.com należy w oknie wyszukiwania wpisać dowolną frazę dla której chcemy wyświetlić listę ikon – na przykład music (muzyka). Po kliknięciu przycisku Szukaj naszym oczom ukaże się lista ikon – dodatkowo w menu po lewej stronie warto zaznaczyć opcję „Free„, aby wyszukać wyłącznie darmowe ikony:

darmowe ikonyLista dostępnych ikon jest naprawdę bardzo ogromna – warto również zwrócić uwagę na zakładki znajdujące się w górnej części, dzięki którym możemy zobaczyć ikony z wybranej kategorii: All styles, Glyph, Outline, Flat, 3D itp…

Jeżeli z ikon zamierzamy korzystać w komercyjnych projektach, to warto w opcji License Type zaznaczyć jedną z opcji:

 • For Commercial Use – do użytku komercyjnego (może wymagać podania linku zwrotnego do pierwotnego twórcy)
 • No link back – do użytku komercyjnego, nie wymaga przypisania

LicencjeDarmową listę ikon graficznych możemy również znaleźć przechodząc bezpośrednio pod adres: https://www.iconfinder.com/free_icons – znajdziemy tam listę ponad 100 tysięcy ikon w jednym miejscu.

pobieranie darmowych ikonAby pobrać ikonę wystarczy na nią kliknąć, a następnie wybrać jej rozmiar i format, w jakim chcemy ją zapisać: PNG, ICO, ICNS. Darmowe ikony na pulpit znakomicie urozmaicą wygląd naszego komputera i katalogów, w których przechowujemy pliki.

2 komentarze

2 Comments

 1. DzisJuzNieMaLadnychIkon

  4 grudnia 2018 o 12:45

  Szukałem zestawu ikon dla typów danych i albo są niemożliwie drogie albo nie mają wszystkich potrzebnych typów a zazwyczaj są okropnie brzydkie. Zrobiłem wiec sam taki mały zestawik – można śmiało używać – może komuś się przyda:
  http://91.241.61.181/other/typeicons.php

 2. Katarzyna

  25 września 2023 o 13:43

  Jestem na etapie tworzenia i projektowania własnej strony internetowej. Przy okazji korzystam z pomocy specjalisty w tym temacie, który zajmuje się tym od strony praktycznej. Akurat potrzebowałam kilku ikon, które mogłabym na niej zastosować. Wybór jest ogromny i jeszcze zastanawiam się nad tym, które by się u mnie najlepiej na stronie wizualnie sprawdziły i wkomponowały. Muszę najpierw to przetestować i zobaczyć, które by się najlepiej prezentowały. Dziękuję za ten wpis i polecenie!

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę