Porady

MiniTool Partition – czyli jak szybko zarządzać swoimi partycjami.

MiniTool Partition  to bardzo łatwy w obsłudze program, który ma za zadanie ułatwić użytkownikowi zarządzanie swoimi partycjami na komputerze. Będzie on świetnym rozwiązaniem kiedy przykładowo przy instalacji systemu Windows źle podzielimy swoje partycje i będziemy chcieli zmienić ich pojemność. Wystarczy kilka kliknięć a otrzymamy pożądany efekt. Jak powiększyć swoją partycję za pomocą MiniTool Partition ? Dowiecie się poniżej.

 1. Na początku trzeba będzie pobrać program. Aby to zrobić wpisujemy w google MiniTool Partition download i klikamy pierwszy link.
  skrin_4
 2. Następnie pobieramy plik instalacyjny ze strony.
  skrin_3
 3. Kiedy zakończy się pobieranie instalujemy program z pliku który został przez nas wcześniej pobrany.
  skrin_5
 4. Po instalacji uruchomi nam się program. Klikamy „Launch Application” w celu przejścia do głównego interface programu.
  skrin_6
 5. Po kliknięciu przycisku „Launch Application” znajdziemy się w programie. Aby zmniejszyć lub zwiększyć swoją partycję należy kliknąć przycisk „Move/Resize”.
  skrin_7
 6. Wyświetli nam się okienko z naszą zaznaczoną partycją. W okienku „partition size” możemy zmniejszyć jej pojemność a gigabajty o które zmniejszymy naszą partycję, przerodzą się w miejsce, które będziemy mogli dodać do partycji którą chcemy poszerzyć. Aby pomniejszyć lub powiększyć partycję należy albo wpisać w okienku określoną liczbę megabajtów, albo po prostu klikać strzałeczką w dół aż osiągniemy ilość miejsca jaką chcemy mieć na danym dysku.
  skrin_8

Program ten na pewno ułatwi robotę wielu osobą, które będą chciały zmienić coś w swoich partycjach na komputerze. MiniTool Partition jest bardzo łatwy w obsłudze i funkcjonalny co sprawi, że każdy poradzi sobie czynnością powiększania lub pomniejszania partycji.

Komentuj

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę