Porady

Korzystanie z proxy nie jest trudne! Zobacz jak używać serwerów proxy.

Zostałeś zablokowany na forum, a może nie możesz ominąć blokady regionalnej założonej przez operatora internetowego i masz zablokowany dostęp do niektórych stron internetowych? Z pomocą przychodzą serwery proxy, dzięki którym wejdziesz na zablokowane forum, będziesz mógł przeglądać dowolne strony internetowe i zmienisz swój adres IP. Zobacz w jaki sposób korzystać z serwerów proxy w przeglądarce internetowej.

 

darmowe proxyŹródło: pixabay, Life-Of-Pix

1 Do czego służą serwery proxy?

W dużym skrócie serwery proxy pośredniczą w wymianie informacji pomiędzy użytkownikiem, a serwerem docelowym. Serwer pośredniczący – proxy – w naszym imieniu żąda dostępu do zasobów sieciowych, na przykład wybranej strony internetowej, dlatego jest to skuteczne narzędzie do omijania wszelkiego rodzaju blokad w miejscu pracy, na uczelni, lub sieci szkół. Dodatkowo anonimowe serwery proxy pozwalają zachować większą anonimowość w internecie – ukrywają nasz adres IP i „przedstawiają się” własnym adresem IP.

Zaletą stosowania serwerów proxy jest:

 • krótszy czas ładowania stron internetowych
 • ukrywanie adresu IP naszego komputera
 • możliwość ominięcia blokad, banów itp.

2 Darmowe serwery proxy

W internecie znajdziemy listę zarówno darmowych serwerów proxy, oraz płatnych – często mniej obciążonych, z krótkim czasem dostępu. Podczas wyboru serwera proxy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na prędkość, czas dostępu (speed, uptime), oraz typ połączenia (Anonymity).

darmowe serwery proxy

Im krótszy czas dostępu, tym prędkość połączenia za pomocą określonego serwera proxy będzie większa. Anonimowość (Anonimity) jak sama nazwa wskazuje zapewnia nam odpowiedni poziom anonimowości – nie wszystkie serwery proxy ukrywają adres IP przypisany do karty sieciowej naszego komputera.

Listę darmowych serwerów proxy znajdziemy na stronach:

3 Jak korzystać z proxy w przeglądarce internetowej

Proxy składa się z adresu IP, oraz portu – musimy posiadać obie informacje, aby możliwe było korzystanie z połączenia pośredniczącego proxy.

Aby włączyć proxy, należy w oknie przeglądarki odpowiednio skonfigurować połączenie internetowe. Korzystając z przeglądarki Firefox, wchodzimy do menu Narzędzia -> Opcje -> Zaawansowane -> Sieć i klikamy przycisk Ustawienia w oknie Połączenia.

konfiguracja proxy

Zaznaczamy pozycję ręczna konfiguracja serwera proxy i wpisujemy adres IP proxy, oraz port, z którego korzysta – obie te informacje będą podane na wspomnianych wyżej stronach internetowych. Po kliknięciu przycisku ok, automatycznie będziemy łączyli się w przeglądarce internetowej za pomocą zdefiniowanego serwera proxy. Nasz adres IP możemy sprawdzić na stronie: twojeip.wp.pl

4 komentarze

4 Comments

 1. Rolandsep

  26 września 2020 o 03:46

  hyip monitor hourly – мониторинг hyip проектов с выводом денег, легкие деньги фильм

 2. TommyKic

  29 września 2020 o 22:04

  why not try this out гидра

 3. Michaelhek

  24 maja 2021 o 02:02

 4. Williamcal

  11 września 2021 o 04:33

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę