Czym jest WordPress?
WordPress to platforma na której tworzy się witryny internetowe lub też blogi, służy do zamieszczania wszelkich informacji. Należy do najbardziej znanych form CMS (Content Management System) i uznaje się ją za najprostszą w obsłudze. Dysponuje wieloma graficznymi szablonami dzięki którym można stworzyć stronę z ciekawymi efektami. Dodatkowym plusem jest także fakt, że WordPress jest całkowicie darmową platformą.
Jakie hostingi są odpowiednie dla WordPressa?
Pierwszym rodzajem hostingu jest wersja współdzielona SSD. Najtańsza usługa spełni wymagania w przypadku niewielkich witryn, które nie potrzebują dużej pojemności dyskowej. Minusem jest na pewno brak opcji poszerzenia parametrów gdy pojawi się konieczność rozwoju strony. Kolejnym wariantem jest hosting VPS, oferujący zasoby do wyłącznej dyspozycji. Wybierają go najczęściej moderatorzy portali rozwijających się, dlatego że VPS umożliwia rozszerzenie pojemności dyskowej. Za najbardziej złożony hosting uznaje się hosting dedykowany, przeznaczony głównie dla dużych stron, które posiadają wielu użytkowników. Dzięki jego parametrom użytkownik samodzielnie kieruje oprogramowaniem, może także tworzyć rozbudowane portale. Niewątpliwe tego typu hosting jest najdroższą formą.
Czym kierować się podczas wyboru hostingu na WordPress?
Pierwszą kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest to, czy hosting posiada PHP i MySQL o odpowiednich właściwościach, które spełnią własne zapotrzebowania. Ważnym czynnikiem są również backupy, dzięki którym jesteśmy w stanie przywrócić przypadkowo utracone dane. Należy dowiedzieć się z jaką częstotliwością firma je wykonuje, a także w jakim czasie dane mogą zostać odzyskane. Kolejnym aspektem jest poziom awaryjności systemu. Warto poczytać opinie na temat hostingodawcy na różnych forach i poznać zdanie osób które dotychczas skorzystały z usług. Obecnie właściwym hostingiem dla WordPress będzie wykupienie usługi w Cal.pl. Plusem firm hostingowych jest też opcja okresu testowego, ponieważ możemy wtedy przetestować obsługę hostingu i ocenić czy spełnia nasze wymagania. Czasem pojawiają się awarie, dlatego w takich sytuacjach niezbędna okaże się szybka pomoc, z którą powinno nam przyjść Biuro Obsługi Klienta. Porządne BOK nie może być czynne wyłącznie w godzinach 8-16, najlepiej wybrać te firmy hostingowe w których BOK działa 24h na dobę.
Źródło: Notka PR