Porady

Jak zmienić ścieżkę dźwiękową w filmie w programie VLC media player ?

W dzisiejszych czasach filmy mają wbudowane kilka ścieżek dźwiękowych. Nie zawsze odpowiadający nam język jest ustawiony jako domyślny. Każdy preferuje inny język, jedni angielski, inni polski a jeszcze inne osoby będą chciałby oglądać film w bardziej egzotycznych językach. Oczywiście wszystko zależy od tego jakie języki są wbudowane w filmie. Czasem film posiada tylko jeden język. Należy więc uważać jakie filmy mamy gdyż w niektórych przypadkach zmiana języka będzie nie możliwa. Poniżej przedstawię wam w jaki sposób zmienić ścieżkę dźwiękową filmu w programie VLC media player.

 1. Na początek wchodzimy w Google i wpisujemy VLC media player download. Jest to program darmowy więc można go pobierać bez żadnych obaw.
  dbmeeoq
 2. Następnie instalujemy program VLC i go uruchamiamy.
  vlc
 3. Kiedy już uruchomimy program należy również uruchomić film. W tym celu wchodzimy w zakładkę „Plik” następnie „Otwórz plik” i szukamy filmu który chcemy aktualnie obejrzeć.
  uogmqvl
 4. Kiedy mamy już uruchomiony film, klikamy zakładkę „Dźwięk” i zmieniamy ścieżkę dźwiękową.
  bdsyhnl

Od tej pory możemy się cieszyć filmem w języku jaki nam odpowiada. Myślę, że każdy skorzysta z tej porady i poprawi to komfort oglądania filmów każdemu.

1 Komentarz

1 Komentarz

 1. Karol

  1 kwietnia 2022 o 23:17

  Jak zmienić ściezkę dzwiękową tak, żeby ta zmieniona była na stałe domyślną?

Napisz Komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Na Górę